Кошем Николе Миротића 0.4 секунде пре краја кошаркаши Барселоне славили су тријумфу у Москви против ЦСКА 82:80. Изабраници Светислава Пешића на тај начин су се осветили “армејцима” за убедљив пораз у “Блауграни” (96:67), остваривши веома важан тријумф у борби за предност домаћег терена у плеј-офу елитног такмичења.

Дуел у руској престоници био је пун преокрета, а када су у другој половини последњег квартала Каталонци направили серију 8:0 и отишли на плус четири чинило се да ће меч много раније преломити у своју корист.

Ипак, ЦСКА се није предавао до последњих секунди утакмице, тројком Џејмса пет секунди пре последњег звука сирене дошли су надомак додатних пет минута, али је феноменални Миротић погодио изузетно тежак шут за славље Барселоне.

Црногорац са шпанским пасошем је са 23 поена био најефикаснији играч у победничком тиму, Хигинс је додао 17, а Дејвис поен мање, док су код Московљана ефикаснији од осталих били Хакет са 17, Хилијард са 14 и Џејмс са 12 поена.

Бајерн је тријумфом у Санкт Петербургу оставио Зенит усамљеног на зачељу Евролиге – 77:68. Баварци су већим делом утакмици били у резултатском плусу, руски тим је три и по минута пре краја успео да стигне до изједначња (68:68), али до краја сусрета није успео да постигне ниједан поен па су кошаркаши клуба из Минхена успели да остваре осми евролигашки тријумф ове сезоне.

Монро је предводио Баварце са 26 поена осам скокова и пет асистенција, док је српски репрезентативац Владимир Лучић меч завршио са 10 поена и три ухваћене лопте.