Реал је освојио "Куп краља". После два болна пораза од највећег ривала Барселоне у претходна два финала, кошаркаши "краљевског клуба" су све "наплатили" против Уникахе, која је пред својим навијачима доживела убедљив пораз 95:68.

Финале шпанског националног Купа било је лишено сваког узбуђења и неизвесности захваљујући одличној партији мадридског клуба, који је све дилеме око победника решио већ до половине друге четвртине.

Сјајно дефанзивну ролу, Мадриђани су материјализовали одличним процентима шута за три поена. Док су се кошаркаши из Малаге мучили да пронађу пут до коша изабраника Пабла Ласа, кошаркаши Реала су с друге стране до 14. минута убацили осам тројки, што им је већ тада донело великих 21 поена вишка (35:14), које кошаркаши Уникахе до краја меча нису успели да угрозе.