Помешаних осећања је Леброн Џејмс напустио терен после утакмице против Филаделфије, поносан јер је још једном исписао странице НБА историје и разочаран због пораза ЛА Лејкерса – 108:91.

“Краљ” је против Сиксерса убацио 29 поена и тако престигао Кобија Брајанта на листи најбољих стрелаца НБА лиге са 33.644 поена у досадашњој каријери, чиме је заслужио и овације Филаделфијиних навијача.

Поред 29 поена, Леброн је уписао седам скокова и осам асистенција, али то, као ни 31 поен Ентонија Дејвиса, нису били довољни Лејкерсима против Филаделфије, коју су до 30. победе у сезони предводили Тобијас Херис са 29 и Бен Симонс са 28 поена и 10 скокова.

Пораз на гостовању доживео је и Далас, који је у Солт Лејк Ситију поражен од Јуте 112:107. Лука Дончић је меч завршио са 25 поена, шест скокова и седам асистенција, Сет Кари је убацио 19, а Прозингис 15 поена, док је српски репрезентативац Бобан Марјановић на паркету провео пет и по минута и за то време постигао два поена, уз два скока и асистенцију. У победничком тиму најефикаснији је био Донован Мичел са 25 поена, а одличну подршку пружили су му Руди Гобер (22 поена, 17 скокова) и Бојан Богдановић (23 поена).

Одлично вече је и иза Зека Лавина, који је са 44 поена, 10 скокова и осам асистенција био најзаслужнији за тријумф Чикага у Кливленду, док је Кајри Ирвинг постигао 45 поена у слављу Бруклина, који је у гостима после продужетка био бољи од Детроита.