Партизан споро кренуо, па прегазио Задар

Ми. Рогач

25. 01. 2020. у 21:39

Урош Трифуновић фото: Н. Параушић

Кошаркаши клуба из Хумске без икаквих проблема оправдали су улогу фаворита против Задрана - 87:60
РАЗЛИКА која се очекује када се на папиру замисли дуел екипа које заузимају прву и једанаесту позицију на табели, осликана је и на паркету дворане "Александар Николић". Кошаркаши Партизана су против Задра демонстрирали потпуну доминацију у последње три четвртине и то је било довољно да врате противнике кући прегажене - 87:60.

Гости су ове сезоне победили Звезду, Будућност, Цедевита Олимпију, али Величковићу и друговима нису успели да запрете, сем у уводној деоници. Црно-бели су у некадашњем дому направили праву увертиру за утакмицу која их чека на истом месту у среду против Дарушафаке, на којој ће победа бити императив. После 17. кола на регионалној сцени чувају врх табеле са учинком 14-3, а њихова серија од девет победа траје још од 1. децембра.

Кошаркаши Задра су стигли у Београд потпуно свесни квалитета противника, али подједнако свесни и колико би им потенцијално изненађење значило у борби за опстанак. Имали су снаге да одиграју у егалу првих десет минута, али онда је "ваљак" у другој четвртини, коју је добио 31:13 направио кључну разлику и отклонио све дилеме када је питање победника у питању.

Гледала је публика у "Пиониру" атрактивни Партизан. После добрих одбрана, ређале су се контре са ефектним завршницама. Закуцавања и рампе Мекадуа су дизала публику на ноге, Величковић и Јарамаз су погађали тројке... А Гордић је уживао док је делио правовремене асистенције (укупно 10).

У другом полувремену је прилику веома добро искористио Урош Трифуновић, који је меч завршио са 12 поена. Тринкијери је одморио Рашона Томаса, а још једном је изостао Реџи Рединг. Остали играчи су поделили минутажу и показали да се спремни за утакмицу досадашњег дела сезоне која их чека већ у среду.

Код Задрана је најрасположенији бивши играч Меге Стефан Фундић, али његова енергија није повукла и саиграче. Гости су погодили једну тројку из 26 покушаја (4%), па са таквим процентима дефинитивно нису имали шта да траже против екипе која има највише амбиције.

Црно-бели почињу серију битних мечева, после Дарушафаке, чекају их дуели са Звездом, Виртусом, па екипом Будућности, а онда учешће на Купу Радивоја Кораћа...

ПАРТИЗАН - ЗАДАР 87:60
ДВОРАНА: "Александар Николић". Гледалаца: 3.982. Судије: Обркнежевић, Јовчић, Савовић.
ПАРТИЗАН: Волден 5 (4ск, 5ас), Загорац, Пејџ 6 (3ас), Гордић 5 (4ск, 10ас), Мекаду 13 (5ск), Јарамаз 13, Величковић 10 (6ск, 5ас), Бирчевић 9, Јанковић 6, Томас, Трифуновић 12, Мозли 8 (5ск).
ЗАДАР: Уљаревић, Ален 4 (5ск, 5ас), Иванов 8 (6ск), Ахмед 5 (5ск), Палокај, Вуковић 13 (8ск), Јунаковић 2 (3ск, 3ас), Мавра 7 (4ас), Фундић 19 (6ас), Планинић, Келер 2.
По четвртинама: 12:13, 31:13, 18:18, 26:16.