ПОБЕДНИЧКИ низ Партизана од девет тријумфа, који је почео средином децембра, заустављен је у Истанбулу. Први вођству Дарушафаке 65:63, црно-бели су имали напад за победу, али Раде Загорац није успео да погоди за три, па је резултат на семафору остао исти до самог краја. Београдски тим сада има скор 2-1, баш као и вечерашњи противник, са којим ће још једном одмерити снаге наредне среде у дворани „Александар Николић“.

Окршај два тима која су при самом врху у Еврокупу када се гледају дефанзивне одлике, већ у самој најави није обећавао леп и привлачан нападачки репертоар за гледаоце. Још кад се зна да свака победа, како топ 16 фаза одмиче, има све већи улог, онда није ни чудо што публика у Истанбулу није могла да ужива у течној игри.

Чврсте одбране, ниски проценти шута, промашена бацања, груби фаулови и изгубљене лопте... У таквом амбијенту боље се снашла домаћа екипа, која је лакше проналазила пут ка тврдим кошевима у „Волксваген арени“ и средином прве деонице повела 10:4.

Партизан је покушавао такав ритам да пресече тројкама, али лопта је упорно излазила из обруча. Успевали су пожртвованом и борбеном игром да буду близу ривала, посебно се у тим сегментима показао Џејмс Мекаду, али недостајали су им „лаки“ поени. После нешто више од 13 минута Загорац је погодио први пут иза линије 6,75 и то из деветог тимског покушаја. Та тројка је мало ослободила госте, па су после Радета исто учинили и Јарамаз и Гордић. Њихови поени довели су црно-беле у 19.минуту до највећег вођства до тада – 29:23.

Међутим, играчи Дарушафаке нису дозволили да Партизан оде на паузу са значајнијом залихом, већ су серијом 7:0 преко Џонса и Демира, у финишу пришли на само „минус 2“. То је за њих био пристојан заостатак с обзиром на то да су у првом полувремену и за два и за три погодили тек по четири пута из 15 покушаја, уз не баш успешна слободна бацања (16-10).

У трећој четвртини почетни бљесак црно-бели су показали преко Мекадуа, али су убрзо све конце преузели домаћи. Иако је њихов главни адут Џонатан Хамилтон био 30 минута без поена, имали су Берка Демир који је играо утакмицу сезоне и био најзаслужнији што је инцијатива у рукама домаћих. Партизан никако није могао да пронађе своје право лице, па су противници после добијене треће деонице, пред одлучујући период водили – 48:43.

Ту разлику повећали су на старту последње четвртине на „плус девет“. Црно-беле је из тешке позиције покушао да исчупа Маркус Пејџ са две тројке. Придружио му се и Загорац, али домаћи нису попуштали. Минут пре краја поени Мекадуа са линије за слободна бацања смањили су на само - 62:63. Узвратио је Браун, а потом Загорац погодио један пенал. Уследила је добра одбрана црно-белих, али последњи напад Раде није искористио, па је победа остала у рукама истанбулског тима.

ДАРУШАФАКА – ПАРТИЗАН 65:63

Дворана: „Фолксваген арена“. Гледалаца: 3.706. Судије: Лотермозер, Ковалски, Кливаз.

ДАРУШАФАКА: Хамилтон 3, Џонс 12, Лемб 4, Колсон 3, Браун 11, Демир 13, Гулер 6, Оздемироглу 6, Озмизрак 7, Агва, Вејселоглу.

ПАРТИЗАН: Волден, Загорац 13, Пејџ 13, Гордић 6 (5ск, 4ас), Мекаду 13, Јарамаз 7, Величковић, Бирчевић 1, Јанковић 2 (7ск), Томас 4 (6ск), Трифуновић, Мозли 4.

По четвртинама: 15:12, 15:20, 18:11, 17:20.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Гулер поентира на старту последњег квартала, лопта уз мало среће долази до Мозлија који закуцава (50:45).

Бирчевић промашује тројку, па Џоунс погађа преко њега. Гордић не успева да погоди за три, а Гулер то суроов кажњава за велику предност Дарушафаке и тајм-аут Тринкијерија (54:45).

Пејџ је фаулиран, погађа оба пенала. Јарамаз потом прави грешку у нападу. Гулер промашује за три, а Пејџ погађа далекометни хитац и враћа српски тим у игру (54:50).

Озмизрак узвраћа тројком, Макаду промашује под кошем. Озмизрак промашује цео кош у покушају за три, Макаду прави две добре финте и закуцава (57:52).

Гулер промашује за три, Оздемироглу хвата скок, фаулира га Пејџ, да би потом уз доста среће Хамилтон успео да поентира. Пејџ промашује за три, Дарушафака тражи минут одмора (59:52). Пејџ остаје сам на шуту за три и коначно погађа (59:55).

Хамилтон је половичан са пенала, Загорац погађа за три, да би Озмизрак на почетку напада шутирао са око осам метара и погодио за три. Загорац поентира на другој страни (63:60).

Макаду је сигуран на линији пенала, Браун затим поентира, а Загорац је половичан са линије за слободна бацања. Браун промашује, Загорац хвата лопту и креће у контру, али промашује цео обруч у покушају за три. Тајм-аут домаћина после ког су сачували предност и победили (65:63).

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Партизан друго полувреме започиње поенима Макадуа. Демир промашује цео обруч у покушају за три (30:34).

Макаду прави велике проблеме одбрани Дарушафаке која га зауставља фауловима. Два пута је ишао на линију пенала, али је само први пут био прецизан, у другом наврату је промашио оба пенала. Јанковић је закуцавање спречио фаулом, Џонс је био сигуран (32:36).

Демир и Ламб праве серију од 7:2 и враћају предност домаћем тиму (39:38). Браун потом поентира из веома тешке ситуације преко руке. Томас затим спречава лаке поене Брауна блокадом (41:38).

Партизан нема одговор на серију Дарушафаке. Нова мини-серија домаћина за увећавање предности. Тринкијери тражи тајм-аут (44:38).

Партизан је добром игром на обе стране терена смањио заостатак (46:43), да би Томас потом фаулирао Џоунса на шуту за три. Он је погодио сва два од три пенала (48:43).

Пред последњих 10 минута домаћин има пет поена предности (48:43).

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Друга деоница почиње тројком Оздемироглуа. Томас је на линији пенала био два пута и дао три од четири пенала, после чега и једни и други играју добру одбрану и "рампама" заустављају нападе противника (18:15).

Сјајна рола Макадуа. Прво краде лопту и закуцава, па у одбрани игра одлично и блокира Гулера, па се поставља и успева да изнуди фаул у нападу Гулера. Партизан је коначно успео да погоди тројку. Учинио је то Загорац, а Томас је под кошем направио фаул.Јарамаз поттом погађа у контри, домаћин тражи тајм-аут (18:22).

Загорац је био превише лежеран приликом додавања, Оздемироглу је украо лопту и лако положио. Јарамаз је на другој страни дао другу тројку за свој тим, а Џоунс није успео да узврати. Неколико играча се затим бацило на паркет у борби за лопту, Волден је остао да лежи. Судије су показале да црно-бели нису за осам секунд ипрекенели лопту у напад, да би после кратких консултација променили одлуку. Томас се оклизнуо и није успео да поентира (20:25).

Чим су стекли предност направили су две глупости. Јарамаз и Волден су направили неспортске личне. Код прве је Хамилтон промашио оба пенала, Браун није направио исту грешку, да би се потом црно-бели одбранили (23:25).

Макаду је половичан са пенала, Гордић погађа за три, па Дарушафака тражи минут одмора (23:29). По повратку на паркет Џоунс узвраћа тројку, а Гордић прави грешку у корацима, а Демир то кажњава новом тројком за изједначење (29:29). Тринијери реагује тајм-аутом.

Оздемироглу је дао само једно бацање за вођство домаћина, да би Пејџ на другој страни погодио за три, Џоунс није успео да узврати са око осам метара. После првог полувремена црно-бели имају предност (30:32).

ПРВА ЧЕТВРТИНА

После скоро два минута игре су виђени први поени, Загорац је постигао кош. Дарушафака је затим узвратила серијом 6:0 преко тројке Демира и поена под фаулом Колсона (6:2).

После снажног закуцавања Демира је Тринкијери тражио тајм-аут. Јанковић је после краћег предаха погодио, да би Лемб после фаула Пејџа сигурно извео оба пенала. Мозли затим прави фаул у нападу приликом прављења блока (10:4).

Партизан се преко Пејџа и Загорца враћа у игру (12:9), али се и даље муче у шуту за три поена. Шест пута су покушали и исто толико пута промашили за девет минута игре (13:9).

Гулер је погодио два пенала, Макаду закуцао на другој страни, а Партизан није погодио тројку ни после седмог покушаја. Домаћи тим има предност после прве четвртине - 15:12.