Сакраменто Кингси су замало учинили оно што је ове сезоне успео само један тим, да победе Хит у Мајамију, али су ипак поражени 118:113 после продужетка.

Немања Бјелица је за 37 минута био најефикаснији појединац Кингса са 22 поена (8/13 из игре) уз 6 скокова, 3 асистенције и једном украденом лоптом.

Богдановић је трећи узастопни меч имао двоцифрен учинак са 14 поена (5/15 из игре, 3/11 за три) уз по 2 скока и асистенције те по једном блокадом и украденом лоптом за 34 минуте.

Кингси су испустили осам поена предности у последњој четвртини (89:81), а Бем Адебајо је кошем на 0,8 секунди пре краја спречио Бјелицу да постане јунак гостију јер је Србин поентирао за 105:103 на 1,9 секинди пре краја.

Предвођени Адебајом и Наном домаћи успостављају контролу у додатном периоду и стижу до 30. победе у сезони, 19. у 20 мечева на Флориди.

Богдан Богдановић / Фото Танјуг-АП LynneSladky

Кингси су имали напад за изједначење на 4,2 секунде пре краја, али је Џејмс Џонсон изблокирао Богдановићев покушај за три поена при вођству Мајамија 116:113.