ЈАДРАНОМ је протекло чак 16 кола до плеј-оф позиционирања актуелног шампиона. Десетом победом у сезони, против Цибоне пред ретким сведоцима у хали „Александар Николић“ (102:80), Црвена звезда се попела на треће место АБА лиге са истим скором као Цедевита Олимпија, али бољом кош разликом.

Осим пробоја у водећи квартет, навијаче клуба с Малог Калемегдана обрадовао је и повратак у тим Стратоса Перпероглуа после дуге паузе због операције колена. Грчки ветеран последњу утакмицу одиграо је 3. новембра у 5. колу регионалног такмичења, управо против „цибоса“ у Загребу. У овој није улазио у игру, али ће можда већ у наредној ставити на располагање своје огромно искуство.

На листи повређених и даље су Јагодић Куриџа и Давидовац, док је у дуелу са „вуковима“ на поштеди био капитен Лазић. Његово место у стартној петорци преузео је Добрић, уз Симанића најзаслужнији за рано високо вођство тима тренера Шакоте. Наравно, главни креатор предности од 17 поена у завршници прве четвртине био је Лоренцо Браун са чак осам асистенција.

Звезду су у другој деоници до недостижне предности за недораслог ривала иѕнели високи играчи. Оџо у уводним минутима и касније Штимац, који су били превелик залогај за тим са само једним класичним центром.

Своју тачку у лоше брањеном рекету Цибоне имао је и Гист у трећој четвртини, и то у тренуцима када су Новачић и Бундовић користили лежернију одбрану да тројкама смање Звездину предност. Са 22 поена спала је на 11 у 34. минуту, када је Шакота одржао упозоравајући тајм-аут.

Црвено-беле у четвртак очекује гостовање Барселони у 21. колу Евролиге, потом дуел у Лакташима са захукталом Игокеом, која је у серији од четири победе.

Ц. ЗВЕЗДА 102
ЦИБОНА 80
(31:17, 22:16, 21:25, 28:22)
ХАЛА „Александар Николић“. Гледалаца: 1.753. Судије: Белошевић, Арсенијевић, Хаџић.
Ц. ЗВЕЗДА: Кузмић 6, Пантер 7, Л. Браун 13 (14 ас), Перпероглу, Берон 7, Добрић 10, Гист 15 (6 ск), Џенкинс 6, Симанић 13, Јовановић 5, Оџо 7, Штимац 13.
ЦИБОНА: Ребец 5, Катић, Бундовић 19, Вуцић 4, Новачић 16, Пркачин 5, Баџим 9, Розић 2, Љубичић 2, Гибсон 11, Рамљак 7.