КАПИТЕН Партизана Новица Величковић вечерасје престигао Петра Божића и засео на прву позицију клупске вечне листе са 472 одигране утакмице, а за такав јубилеј од саиграча је као поклон добио победу против ФМП - 87:57 , осму узастопну на регионалној сцени од 1. децембра. Црно-бели су после 16.кола АБА лиге и даље усамљени на врху табеле са учинком 13-3, а наредног викенда имаће прилику у „Пиониру“ да поправе скор у дуелу са Задром. Пре тога ће против Дарушафаке у Истанбулу (уторак, 18.15) покушати још више да се приближе четвртфиналу Еврокупа.

Стигли су црно-бели у Железник са улогом фаворита и великим самопоуздањем изграђеним на темељима одличних резултата у последњих месец дана. Међутим, знали су да их чека тежак задатак, јер у дворани у београдском предграђу домаћи тим ове сезоне није изгубио ниједну утакмицу. „Ваљак“ је већ у првој четвртини јасно дао до знања да не жели да буде на списку фаворита који су пали на том месту.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Јубилеј капитена Партизана: Величковић постао рекордер - честитали Вујошевић и Божић

ФМП није имао праву реакцију на добар почетак црно-белих, па је уводну деоницу завршио са само шест постигнутих поена, а примио је 18. Гости су били знатно сигурнији све до средине друге четвртине, а посебну пажњу скренуо је Џејмс Мекаду када је демонстрирао два закуцавања из свог НБА репертоара. Партизан је повео 24:8 и од тог тренутка су изабраници Владимира Јовановића најавили буђење.

Серијом 13:0 показали су да неће олако дозволити противнику да их надигра у њиховом дому. Таман кад су припретили Мозли их је заплашио снажним закуцавањем, да би потом Бирчевић тројком поново одлепио свој тим на пристојну удаљеност. Пронашли су пут ка кошу и Пејџ и Волден, па су црно-бели на полувремену водили – 36:21.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Партизан направио велики корак ка наредној фази Еврокупа: Пејџ ставља тим у први план, Макаду задовољан дебијем

Велику битку водили су у трећој четвртини, у којој је ФМП покушавао да се приближи, да би у последњој деоници и даље имао шансе за преокрет. Међутим, две тројке Огњена Јарамаза непосредно пред крај овог периода отвориле су Партизану врата победе.

Били су црно-бели лишени помоћи Немање Гордића и Реџија Рединга, али су остали играчи поделили минутажу и успели да надокнаде њихов изостанак. У последњој четвртини без икаквих проблема, момци из Хумске су повећавали вођство и сигурно корачали ка још једном тријумфу у низу. Стефан Бирчевић је наместио руку иза линије 6,75, донео први пут „плус 30“ и поставио коначних - 87:57.

ДВОРАНА у Железнику. Гледалаца: 1.100. Судије: Петек, Недовић, Шундић.

ФМП: Рит, Лазаревић 2, Ускоковић 8, Пецарски 3, Јеремић 6, Пот 9, Ђоковић, Раданов 1, Радовановић 6, Тејић, Улубај 8, Ђорђевић 14 (4ск).

ПАРТИЗАН: Волден 13 (10ск), Загорац (5ск), Пејџ 11 (5ас), Мекаду 8 (4ск), Јарамаз 8, Величковић 5, Бирчевић 14, Јанковић 13, Томас 7, Трифуновић 2, Мозли 6 (5ск).

По четвртинама: 18:6, 15:18, 20:23, 16:28.