ДУПЛУ евролигашку недељу, прву са два меча на свом терену, Звезда је завршила црвених образа. После дуела са Жалгирисом, добила је шамар од још једне екипе из доњег дома. Алба је са 14 тројки „изрешетала“ српског шампиона у сусрету одлученом у продужетку (85:94), нанела му 11 пораз и знатно удаљила од плеј-оф перспективе.

За трећу утакмицу у пет дана, и то против тима који форсира спринтерску кошарку по обрасцу тренера Аита, црвено-бели су у првом полувремену углавном одрадили основне задатке. Трчали су раме уз раме са ривалом и само у пар наврата изгубили трку, када је контранападе завршавао центар Ноко.

Више изгубљених лопти од просека логична је последица пресинга Албе на Звездине бекове, који су у другој четвртини сасвим добро решавали Џенкинс и Пантер. У том периоду, Лоренцо Браун седео је на клупи одмарајући незалечен зглоб за друго полувреме.

У наставку су црвено-бели убрзањем бацили противнику рукавицу у лице. Тројке Берона испаљене у раном нападу одвојиле су Шакотину екипу на седам поена, али су берлински револвераши наставили да пуцају ван линије 6,75 упркос бројним промашајима у првих 20 минута. Погодили су чак седам у трећој четвртини и поткресали крила еуфорији на трибинама „Арене“.

Звезда је одлучила да у последњој четвртини убаци утакмицу у неки други филм, у којем се радња одиграва у рекету, а не ван линије за три поена. Штимац и Гист удаљили су црвено-беле, али је лакше побећи роју комараца него екипама које води Аито. Нису успели у томе до краја регуларног дела, иако су имали напад за победу завршен траљавим шутем Лазића и потом покушајем Штимца уз звук сирене.

У додатних пет минута одиграли су погрешно у сваком сегменту и једноставно препустили терен упорном ривалу. Пред АБА дуел са Цибоном у понедељак и гостовање Барселони наредне недеље, испратили су их спорадични звиждуци са трибина „Арене“.

Ц. ЗВЕЗДА 85
АЛБА 94
(22:21, 21:18, 19:23, 17:17, 6:15)
ДВОРАНА „Штарк арена“. Гледалаца: 14.376. Судије: Христодулу, Ковалски, Лауринавичијус.
Ц. ЗВЕЗДА: Кузмић 4, Пантер 24 (5/11 за два, 3/5 за три), Л. Браун 12 (4/10 за два, 1/3 за три, 3 ас), Лазић 5, Берон 9, Добрић 3, Гист 2, Џенкинс 4, Симанић 8, Јовановић, Оџо 2, Штимац 12 (6 ск).
АЛБА: Мејсон 6, Сива 15, Гифај 6, Ериксон 10, Матисек, Шнајдер, Хермансон 13, Гиедраитис 8, Тиман 5, Кавано 4, Ноко 12, Сикма 15.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Црвена звезда меч почиње у петорци Браун, Лазић, Берон, Симанић и Кузмић. Берон је промашио први шут за три поена на мечу, Гифај на другој страни за два. Лазић постиже прве поене на утакмици, на асистенцију Брауна - 2:0, 2. минут. Гости су без коша скоро три минута од првог подбацивања на мечу, а Лоренцо Браун убацује тројку за 5:0. Сикма убацује тројку преко Симанића - 5:3, 3. минут. Лопта је изашла из коша после покушаја Лазића за три, Гифај погађа с полудистанце за прво изједначење.

Берон убацује своју прву тројку, Хермансон одговара прецизним шутем с полудистанце, а после освојене лопте Гидраитис поентира уз фаул, убацује и додатно бацање за прво вођство гостију - 10:8, 5. минут. Кратко је трајало вођство гостију, пошто је Симанић убацио тројку. Гидраитис погађа тројку за госте, лаким поенима Симанића и Брауна Звезда чува предност - 17:15, 8. минут. Ноко и Гифај креирају мини серију Албе, којом гости праве нови преокрет пред последњих 90 секунди прве четвртине - 17:19. Штимац поправља промашај Симанића.

Тројком Бранка Лазића Звезда на први двоминутни одмор иде са минималним вођством - 22:21.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА
Прве нападе у другој деоници обе екипе су прокоцкале, Кевано поентира испод коша Звезде за нову минималну предност гостију - 23:22, 22. минут. После скоро два минута без поена у другој деоници, Штимац постиже прве поене за Звезду, али Ериксон одмах враћа предност на страну гостију. Џенкинс постиже своје прве поене из продора, а Добрић с линије пенала (2/2) подиже предност домаћина на 28:25 у 13. минуту.

Још једна освојена лопта црвено-белих и лаки поени Пантера у контранападу, за највећи плус Звезде у досадашњем току меча 30:25, 14. минут. Тиман с линије пенала прекида серију београдског тима од 6:0. Алба није казнила фаул у нападу и промашени зицер Николе Јовановића, па је Кевин пантер половичним учинком са линије пенала повећао вођство српског и регионалног првака на 31:27.

Две везане грешке Џенкинса. Изгубљена лопта, па потом прекршај уз примљен кош Тимана, који погађа и додатно бацање и враћа Албу на минус један. Још један промашен зицер Јовановића, после којег Ерикосн са два убачена бацања доноси гостима ново минимално вођство - 32:31, 17. минут. После неколико лоших потеза, Џенкинс постиже поене из продора и прекида серију немачког тима 7:1. Мејсон поентира уз фаул и погађа додатно бацање, али Пантер погађа две везане тројке и чува Звездину предност у последњих 80 секунди првог полувремена - 39:37. После две тројке, Пантер погађа и с полудистанце. Серију Пантера с линије пенала прекида Гедраитис - 41:39. На полувремену црвено-бели води 43:39, после поена Оџа из офанзивног скока.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА
Као и у прве две деонице, трећа почиње прокоцканим нападима с обе стране. Лоренцо Браун погађа с полудистанце за прве поене у другом полувремену, Ноко поентира на другој страни - 45:41, 22. минут. Берон погађа тројку за највећу предност Звезде у досадашњем току меча, али Ериксон одмах узвраћа - 48:44, 23. минут. Ериксон је још једном тројком одговорио на лаке поене Кузмића. Берон погађа важну тројку за Звезду на половини треће деонице - 53:47. Лоренцо Браун је половичан с линије пенала, Сикма убацује још једну тројку за госте - 54:50.

Симанић убацује тројку и одржава Звездин највећи плус, али Сива враћа истом мером - 57:53, 27. минут. Сикма убацује своју другу тројку у трећој деоници и враћа Албу на минус један. Берон је промашио другу везану тројку, а Сива новим убаченим шутем ван линије 6.75 враћа Албу у вођство - 59:57 у 29. минуту. Лоренцо Браун поправља свој промашај и прекида серију гостију 9:0.

На тројку Пантера, тројком уз звук сирене одговара Сива. На крају треће деонице резултат је изједначен 62:62. Гости су у трећој деоници убацили седам тројки и само један шут за два поена.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА
Штимац је поенима из офанзивног скока отворио четврти квартал, али је Херменсон тројком вратио минимални плус гостима - 65:64, 32. минут. Гист је оба пута прецизан с линије пенала, а потом Штимац погађа полухорог за плус три звезде у 33. минуту - 68:65. После још једне добре дефанзиве, Штимац погађа и два бацања за серију 6:0 и плус пет - 70:65 у 34. минуту. Хермансон прекида серију Звезде поенима с полудистанце, а после коша Пантера, Гифај са два и Мејсон тројком поравнавају резултат - 72:72.

Пантер (погодио два бацања) и Лоренцо Браун поенима из продора враћају Звезду на плус четири, али Пејтон Сива погађа нову тројку, после чега Сикма у контранападу поентира за нову предност гостију - 77:76, 37. минут. Добрић је половично прецизан с линије пенала, а после сјајне дефанзиве и рампе Лоренца Брауна, црвено-бели су промашили три напада (Лазић тројку, Лоренцо Браун за два, па за три).

Одбранили су се црвено-бели још једном, али је Гист помало нерезонски шутнуо за три поена и промашио. Сикма је промашио два бацања, али су се црвено-бели (Гист и Штимац) спетљали приликом покушаја да ухвате лопту, па је Ноко закуцао за плус два гостију 51 секунду пре краја чеврте деонице - 79:77. Пантер погађа два бацања 42 секунде пре краја за изједначење. Ериксон је промашио за три, Лазић и Штимац шутевима ван линије 6.75 нису успели да донесу победу Звезди на истеку 40. минута. Победник ће се одлучити у продужетку.

ПРОДУЖЕТАК
Берон је приликом продора направио фаул у нападу, Хермансон је на другој страни промашио све приликом покушаја за три поена. Сикма је из одбојке постигао прве поене у додатних пет минута, а после промашене тројке Берона, шут ван линије 6.75 је погодио Хермансон 84:79. Пантер је постигао прве поене за Звезду у додатном времену, Алба води 84:81 у трећем минуту продужетка. Сикма овога пута погађа оба бацања. Пантер је промашио с полудистанце тежак шут преко руке, Сива је промашио за три, али је Гист направио фаул у покушају да загради Нокуа, који је погодио оба бацања. Алба води 88:81, минут и 35 секунди пре краја продужетка. Штимац погађа два бацања. Хермансон користи отворену позицију и погађа тројку, црвено-бели греше у додавању, а Сива погађа уз фаул Брауна и ставља тачку на меч у Београду. Погодио је плејмејкер Албе и додатно бацање за прву двоцифрену предност коју је једна екипа имала на мечу - 94:83. Поени Пантера су били последњи на мечу, Алба је славила 94:85.