Кошаркаши Цедевита Олимпије победили су на свом терену после два продужетка екипу Мега Бемакса 112:102 (21:15, 21:33, 23:23, 22:16, 25:15), у утакмици 12. кола АБА лиге.

Цедевита Олимпија уписала је девету победу у регионалном такмичењу и тренутно је прва на табели, док Мега сада има скор 2/10, иако је на половини четвртог квартала имала и двоцифрен плус на свом конту (78:67).

Ипак, изабраници Славена Римца су поенима Јаке Блажича 0.4 секунде пре краја дошли надомак тријумфа већ на истеку 40. минута, али су кошаркаши Меге поготком Марка Симоновића уз звук сирене изборили за додатних пет минута, у којима су тројком Атића шест секунди пре краја дошли надомак великог тријумфа.

Ипак, Блажич је казнио то што гости нису правили фаул и у последњој секунди првог продужетка убацио је тројку за ново изједначење и још један додатни период, у којем је са три убачена шута ван линије 6.75 задржао Цедевиту у врху АБА лиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Блажич са 33 поена, а најбоље су га пратили Марко Симоновић са 19 и Коди Милер-Мекинтајер са 17 поена.

У редовима Меге најбољи је био Кендрик Пери са 27 поена, док је Марко Симоновић убацио 18.

Кошаркаши Цедевита Олимпије у наредном колу гостују Цибони, док Мега дочекује ФМП.