Кренуо је Никола Јокић, кренуло је и Денверу. После неколико утакмица у којима није био на уобичајеном нивоу, српски репрезентативац је у тријумфу против Оклахоме (110:102) остварио трипл-дабл учинак са 28 поена, 14 скокова и 12 асистенција за нешто мало мање од 35 минута проведених на терену.

Сјајни центар се, за разлику од већине мечева ове сезоне, није либио да шутира ка кошу ривала (11/14 из игре, 3/6 за три, 3/4 са линије слободних бацања), а велику помоћ имао је у Вилу Бартону (18 поена и шест скокова), Џамалу Мареју (14 поена), и Џеремију Гранту (13 поена).

Прочитајте још:
Јокић: Кад играмо овако можемо да победимо свакога

У пораженој екипи најбољи је био Денис Шрудер са 22 поена, пет скокова и четири асистенције, а пратили су га Стивен Адамс са дабл-даблом (18п+14ск), односно Шај Гилџус-Александер са 16 и Крис Пол са 15 поена.

Нагетси су против Тандера оправдали улогу фаворита, а њихова победа ни у једном тренутку није долазила у питање. Већ у првој четвртини су стекли велику предност, +16, што је уједно било и највеће вођство домаћих на овој утакмици.

Денвер је четврти на Западу и има скор 16-8, док је Оклахома 8. и има 11 тријумфа и 14 пораза.

Мемфис је на свом паркету победио Вашингтон са 128:111, а Марко Гудурић је за 17 минута постигао четири поена и имао три скока и две асистенције.