Кошаркаши Ефеса победили су вечерас на гостовању Фенербахче са 81:73 (20:22, 18:16, 21:11, 24:22), док је Химки на свом паркету са 104:87 (23:32, 31:19, 23:12, 27:24) у 13. колу Евролиге.

Најефикаснији у тријумфу Ефеса био је Крунослав Симон са 22 поена, док је Шејн Ларкин постигао 20, а Василије Мицић је за скоро 36 минута постигао шест поена, уз пет асистенција, али и пет грешака.

У екипи Фенербахчеа истакао се Дерик Вилијамс са 16 поена, док је Нандо Де Коло постигао 13, а Никола Калинић убацио је 12.

Ефес је први са 11 победа и два пораза, док је Фенербахче 12. са скором 5/8.

Химки је после лоше прве четвртине у потпуности надиграо Албу, те на крају дошао до убедљивог тријумфа.

Руски тим до тријумфа је предводио Девин Букер са 24 поена, док је два мање додао Алексеј Швед.

У екипи Албе истакао се Рокас Гиедраитис са 17 поена, док је Нилс Гифај убацио 13.

Химки има седам победа и шест пораза на осмом месту Евролиге, док Алба има четири тријумфа из 13 утакмица.

Кошаркаши Реал Мадрида победили су вечерас на свом паркету Олимпијакос са 93:77, док је Макаби после преокрета, такође на свом терену, тријумфовао против ЦСКА из Москве са 90:80.

Реал је пред својим навијачима током целог меча имао контролу, али је одлучујућу разлику у првој и трећој деоници које је добијао са двоцифреном разликом.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Фабијен Козер са 18 поена, док су по 15 постигли Факундо Кампацо и Ентони Рендолф.

У екипи Олимпијакоса истакли су се Вил Чери и Саша Везенков са по 12 поена.

Макаби је у Тел Авиву имао чак 14 поена заостатка против ЦСКА, али је домаћин ипак сјајном игром у другом полувремену стигао до преокрета.

Израески тим предводио је Скоти Вилбекин са 22 поена, док је Отело Хантер додао 20.

У екипи ЦСКА истакао се Мајк Џејмс са 22 поена, а Кајл Хајнс убацио је 14.

Реал је други на табели Евролиге са 10 победа из 12 мечева, Макаби је на четвртом месту са девет тријумфа и четири пораза, а ЦСКА је шести са скором 8/5. Олимпијакос је 11. са 5/8.