КАДА се састану искусни и млади, као победници излазе они са више утакмица у ногама. Тако је бар било у дуелу Партизана и Меге, који је захваљујући одличним издањима Немање Гордића и Новице Величковића завршен победом црно-белих – 98:77.

Занимљива представа у хали „Ранко Жеравица“ остаће упамћена по необичном амбијенту, јер је подршка са трибина све време била намењена гостима, као и по дебију Реџија Рединга (11 поена).

Са великом дозом опреза стигли су момци из Хумске у новобеоградску халу, где их је, као што се и очекивало, дочекао веома разигран и мотивисан Милојевићев тим. Без обзира на то што им је шут за три поена вероватно и најслабији сегмент ове сезоне, црно-бели су морали да прихвате шутерски обрачун, који је заказала екипа Меге.

Тројке су пљуштале са свих страна, предњачили су Симоновић и Ашћерић и захваљујући њима домаћи су у 14.минуту повели – 40:30. У том тренутку су за три шутирали одличних 67 одсто (12-8). Тринкијеријева чета је узвратила истим оружјем и на полувреме отишла са подношљивим заостатком – 49:51.

У трећој деоници ниједна екипа није успела да се одвоји, па су у одлучујућих десет минута ушли изједначени – 66:66. Партизан је отворио тај период серијом 12:0 и било је јасно да Мега полако посустаје пред фаворитом.

На кратко је меч прекинут после кошкања Загорца и Симоновића, у које су се укључили Атић и Величковић, па зарадили неспортске личне грешке. После тога остало је пет минута да Партизан овери нови тријумф, а „гробари“ песмом поздраве некадашњег капитена Дејана Милојевића и измаме му осмех на лицу. Црно-бели су последњу деоницу добили са убедљивих 32:11 и тако стигли до седме победе у АБА лиги, уз три пораза. Мега је на скору 2-8.

МЕГА БЕМАКС – ПАРТИЗАН 77:98
Дворана: „Ранко Жеравица“. Гледалаца: 2.100. Судије: Замојски, Арсенијевић, Мрдак.

МЕГА БЕМАКС: Мишковић 7, Атић 11 (6ск, 7ас), Марјановић, Ашћерић 16 (6ас), Чарапић, Миљеновић, Симоновић 18 (7ск), Церовина, Мацура 2, Танасковић 9 (5ск), Станић 5, Месичек 9 (6ск).

ПАРТИЗАН: Волден 7, Загорац 13 (10ск, 4ас), Пејџ 4, Гордић 22 (4ас), Јарамаз, Милетић, Величковић 17 (6ск), Бирчевић 3, Рединг 11 (5ас), Јанковић 2, Томас 16 (8ск, 5ас), Мозли 3.

По четвртинама: 27:22, 24:27, 15:17, 11:32.