Тројком Блажа Месичека у последњој секунди утакмице, кошаркаши Меге савладали су Игокеу у Лакташима 72:69. Изабраници Дејана Милојевића остварили су веома важан тријумф у борби за опстанак у елитном рангу регионалног такмичења, против директног ривала, оставивши Игокеу и Задар на зачељу табеле са само једном победом после девет кола.

После изједначеног првог полувремена у којем су се екипе смењивале у вођству, у наставку меча виђен је прави тројкашки обрачу. Прво су убачене шутеве ван линије 6.75 везали Ашћерић, Симоновић, Месичек и Церовина, зауставивши на тај начин покушај домаћих да средином треће деонице оду на двоцифрен плус, да би потом да три узастопне погођене тројке Еванса и Вона (две) за плус шест домаћих у 34. минуту, Мегу у игри одржао Ашћерић (везао два убачена шута за три поена).

Мега је имала прилику да знатно пре последњег напада овери тријумф, али је са неколико неискоришћених напада, а потом и лошим заграђивањем свог коша, омогућила Вону да 20 секунди пре краја тројком поравна резултат (69:69), да би гости у наредном нападу, из наизглед изгубљене ситуације поенима Месичека ван линије 6.75 дошли до другог регионалног тријумфа у текућој сезони.

Мега је у Лакташима имала чак пет играча са двоцифреним кошгетерским учинком. Предводили су их Станић и Танасковић са по 12 поена, Ашћерић је убацио 11, док су Месичек и Симоновић дуел завршили са по 10 поена. У домаћем тиму најрасположенији су били Вон са 21 и Еванс са 12 поена.