ПРВИ пут у сезони, звиждуци дела публике испратили су кошаркаше Црвене звезде после боксерског меча са Асвелом изгубљеног у продужетку (72:74). Шести пораз у осам евролигашких утакмица озбиљан је ударац пред недељни дерби са Партизаном у АБА лиги (20.00).

Без повређених Човића и Перпероглуа, црвено-бели су ушли у борбу прса у прса са ратничко-скакачком екипом француског шампиона. Око 11.000 навијача у „Арени“ посматрало је кошаркашки осиромашен дуел, у којем се за сваки кош радило прековремено. Звезда је у првој четвртини постигла скоро све поене из рекета (једна тројка Лазића), а Асвел баш све!

У мечу у којем је креативност остала изван дворане, игру нашег тима у другој деоници убрзали су Браун и Добрић. Промена ритма донела је плус девет и наговестила да би Звездин напад напокон могао да изађе из добро затворене боце. Међутим, прву осетнију предност гости су спустили офанзивним скоком, у чему је доминирао Нигеријац Џекири (11 ухваћених лопти у првом полувремену).

И када је Берон погодио своју прву тројку за повратак на девет поена предности у уводу трећег периода, распаљена публика предвидела је почетак краја за екипу из Вилербана. Погрешно. Жилава дружина тренера Митровића пронашла је шут споља, изједначила серијом 0-9 и унервозила црвено-беле. Излаз из нападачког тунела пронашли су одличном одбраном и лаким поенима Берона и Добрића.

Поново је Асвел брзим ударцем избио српском шампиону ваздух из груди, али се у критичном тренутку појавила Звездина најбоља шутерска рука. Две везане тројке Берона резултатски су одгурнуле упорну француску екипу, само на пар минута. Звездин напад није имао довољно ни снаге ни идеје да сломи чврстог ривала пре неизвесне завршнице. Шансу да постане херој кошаркашког рата у регуларном делу пропустили су Давидовац на једној, односно Тејлор на другој страни.

Грешке су одлучиле дуел грогираних боксера, најпре лоша одбрана „пик енд рол“ напада Асвела, потом изгубљена лопта Брауна у конфузном покушају првог плејмејкера да реши меч игром „један на један“. Конфузија је реч која најбоље описује Звездину игру у сусрету са клубом у власништву Тонија Паркера.