ЈЕДИНА позитивна ствар коју кошаркаши Партизана враћају у коферима из Бурсе је минус од само десет поена. Тофаш је славио против црно-белих у седмом колу Еврокупа – 82:72, али није успео да анулира пораз из Београда (93:80), што може да буде значајно у случају прављења круга приликом преласка у другу фазу. Београђани су везали две веома лоше партије на европској сцени и још једном одложили оверу пласмана у топ 16 за неки следећи пут. И даље су први на табели са скором 5-2, али су жестоко опоменути пред дерби са Црвеном звездом (недеља, 20.00) и наставак борби у Европи. Тофаш је стигао до учинка 4-3.

Прво полувреме првог сусрета ове две екипе протекло је потпуно у знаку Тофаша, који је водио чак у једном тренутку и са 14 разлике, али на крају изгубио. Потпуно исти почетак Партизан је ривалу дозволио и вечерас, с тим што је турски тим у односу на дуел месец дана раније био знатно појачан због повратка Мехије.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Партизан слаб у Турској - Тофаш бољи од црно-белих

Искусни кошаркаш је одмах показао зашто је недостајао у „Штарк арени“. Захваљујући његовој доброј роли, Турци су средином друге четвртине повели са 28:14. До истека полувремена скупио је чак 15 поена, а одличну подршку имао је од тандема Лоџески-Вилијамс, који је на свом конту скупио 20 поена за 20 минута (обојица по 10).

Знакове живота у другој четвртини Партизан је давао преко Бирчевића и Рашона. Када им се у нападу придружио и млади Урош Трифуновић, који је био непознаница за ривала јер је играо први пут за клуб из Хумске ове сезоне од повратка са позајмице, црно-бели су на кратко зауставили Тофаш и смањили разлику пред паузу на 42:31.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Игокеа озваничла договор: Гагић до краја сезоне

По повратку из свлачионице, Немања Гордић је као и више пута ове сезоне, схватио да мора да преузме одговорност, јер је његовим саиграчима мало тога полазило за руком. Постигао је десет поена у трећој деоници и отворио прилику гостима за велики преокрет. Када је његовим корацима кренуо и Величковић, на семафору је 11 минута пре краја био заостатак од само четири поена – 54:58. Међутим, нису црно-бели искористили шансу која се указала, пре свега Загорац који није био ни налик играчу из првог меча када је био МВП кола. А ствари је закомпликовала и техничка грешка која је вратила ривала на прави пут.

У последњој четвртини разиграо се Тарик Филип и тако довео Партизан у ситуацију у којој му преостаје само да „јури“ пораз мањи од 13 разлике. И то је успео. Вилијам Мозли је ушао у добар ритам и са девет поена спречио катастрофу црно-белих у Бурси. Прилика за поправни у Европи је наредне среде у „Штарк арени“ против Ритаса.

Дворана: „Тофаш Спор Салону“. Гледалаца: 4.773. Судије: Лотермозер, Вилијус, Царуша.

ТОФАШ: Дурмаз 1, Угурлу 3, Ермиш, Туна, Вајт 5, Мехија 26 (12-8 за два, 4-2 за три, 4-4 сл.бацања, 3ск, 4ас), Сатир, Филип 14 (4ск, 3ас), Атсурен, Лоџески 15 (3ск), Вилијамс 12 (9ск), Јашар 6 (5ск).

ПАРТИЗАН: Загорац 4, Пејџ 9 (6-3 за три), Гордић 15, Јарамаз 2, Милетић, Величковић 5, Бирчевић 11 (6ск), Јанковић 2, Рашон 7 (6ск), Пејнерс 1, Трифуновић 7, Мозли 9 (6ск).

По четвртинама: 18:10, 24:21, 21:23, 19:18.