Барса једина непоражена у Евролиги, Олимпијакос шокирао Москву, Фенер избегао катастрофу у Тел Авиву

30. 10. 2019. у 22:57

Никола Миротић фото: euroleague

Бајерн је пред својим навијачима срушио мадридски Реал, Зенит је у Каунасу био бољи од Жалгириса
После пет кола Евролиге једина непоражена екипа је остала Барселона. Каталонци су у шпанском дербију, пред својим навијачима били бољи од Валенсије (83:77), која је до саме завршнице меча били у прилици да оствари први овосезонски евролигашки тријумф.

Хигинс са 20 и Миротић са 17 поена били су најефикаснији у победничком тиму, док су госте поентерски предводили Лојд (17), Дубљевић (12 поена, 10 ск). Маринковић је постигао пет поена.

Велики тријумф у Минхену остварио је Бајерн, који је био бољи од мадридског Реала 95:86. Изабраници Дејана Радоњића су скоро целим током меча били у резултатском плусу против фаворизованог ривала, који је почео да попушта под притиском у финишу треће деонице, када су Баварци дошли до првог двоцифреног плуса 67:57.

Гости су у завршних 10 минута покушали да се врате у меч, у неколико наврата су били близу тог остварења, али су кошаркаши Бајерна сваки налет Мадриђана успели да одбију и у пенал завршници осигурају тријумф.

Моноро са 18, Бартел са 17 и Копонен са 15 поена предводили су Бајерн, Лучић је уз осам поена додао и шест скокова, док су у “краљевском клубу” бољи од осталих били Рендолф са 17 (10 ск) и Кампацо са 16 поена.

Фенербахче је и после гостовања у Тел Авиву остао на само једном тријумфу, а пулени Жељка Обрадовића после свега виђеног током дуела с Макабијем могу да буду задовољни с поразом од “само” 12 разлике – 67:55.

Турски тим ни једном није био у предности, а средином треће четвртине им је претила права резултатска катастрофа (47:24). Ипак, кошаркаши Фенера су показали понос, успели су да приђу на минус пет после тројке Де Колоа 59:54, 37. минут), али не и да потпуно неутралишу огроман заостатак у којем су били.

Први неуспех ЦСКА у елитном такмичењу нанео је Олимпијакос, који је у Москви славио 84:79. Иако су гости почетком друге деонице били у двоцифреном заостатку – 29:18, серијом 15:2 грчки тим је већ до половине друге четвртине направио преокрет (33:31) и до краја меча само једном испустио вођство.

Најефикаснији у пирејском тиму били су Брендом Пол са 20, Пантер са 16 и Принтезис са 11 поена, док су код домаћих ефикаснији од осталих били Џејмс са 22, Хајнс са 19 и Хилард са 17 поена.

Тријумф на гостовању остварио је и Зенит, који је у Каунасу био бољи од Жалгириса 82:70 после продужетка. Цео меч протекао је у изједначеној игри, у којој ни једна екипа није имала више од четири поена предности све до 36. минута када су гости отишли на плус осам (54:46).

Међутим, Јасикевичијусови изабраници се нису предавали, тројкамаГригониса и Милакниса су дошли надомак изједначења у 39. минуту (58:57), да би им прилику да славе у додатних пет минута са три убачена слободна бацања омогућио Лекавичијус. Ипак, у продужетку су домаћи потпуно пали, за пет минута су примили 20 поена и није било могуће да избегну пораз.