РАНЈЕНИ лав, како је Светислав Пешић крстио екипу Загреба, исукао је кандже у 6. колу Јадранске лиге. Све своје нагомилане фрустрације „мрави“ су излечили у дуелу са очајном Црвеном звездом (102:85), која је четвртим поразом преузела од свог ривала дијагнозу тешког пацијента.

Немоћ нашег тима, замаскирана убедљивим тријумфом над Златорогом, кулминирала је у Драженовом дому пред малобројним сведоцима. Одбрана црвено-белих достигла је дилетантске размере у првом полувремену, у којем је домаћин постигао 64 поена, шест више од свог евролигашког просека за 40 минута! Већину од девет тројки у том периоду убацили су Шон Меј и времешни Дамир Мулаомеровић, док је Марио Касун из рекета комадао Звездину центарску линију, у којој није било повређеног Милета Илића.

Разломљена игра Београђана, коју су с позиције плејмејкера неуспешно покушавали да саставе Александар Цветковић и Филип Човић, завршавала се насумичним индивидуалним креацијама, без смислене акције и наговештаја неке идеје. Звезда је била осуђена на повремено укључивање шутерског осећаја Адама Морисона, Човићеву брзинску предност над ветераном Мулаомеровићем и унапред изгубљене дуеле Петра Поповића са Касуном. Немања Недовић поново је добио епизодну улогу, док је искусни Бојан Поповић полувреме преседео на клупи!

Почетак краја виђен је већ у 16. минуту, када је Звездина клупа отворила серију од три техничке грешке до краја полувремена. Остале две, уједно и искључујућу, зарадио је Пешић у наредна два минута. Чини се да је тренер Звезде улазио у расправе са судијама више из немоћи да пробуди анестезирану екипу, која је у тим тренуцима личила на поцепани боксерски джак. Загреб је до одмора отишао на плус 26, а Пешићевом асистенту Миливоју Лазићу остало је да у наставку предузме мисију спасавања части црвено-белих.

Серија гостовања Звезде биће настављена на терену Хелиоса, тима без победе у првих шест јадранских кола.

ЗАГРЕБ –ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 102:85
ДВОРАНА Дражен Петровић. Гледалаца: 1.500. Судије: Болтаузер, Јавор (Словенија), Рутешић (Ц. Гора).
ЗАГРЕБ: Мулаомеровић 23 (6-5 за три), Машић 10 (4-3 за три), Симон 13, Бабић, Касун 20 (11-9 за два), Дијасе, Меј 24 (9-5 за два, 2-2 за три), Герет, Ранчић, Ожболт 8, Шарић 2, Хејтвелт 2.
Ц. ЗВЕЗДА: Човић 7 (7 ас), Цветковић 4, Марковић, Лазић 2, Недовић 2, Лешић 9, Суботић 10, Николић 5, Морисон 27 (14-8 за два, 5-3 за три), Милутиновић 15 (6-4 за два, 1-1 за три), Б. Поповић, П. Поповић 4 (9-2 за два).
По четвртинама: 33:19, 31:19, 14:21, 24:26.