Премијер лига: Челсију градски дерби, феноменалне маказице Велбека у преокрету Вотфорда, реми Арсенала и Лестера

Бета

уторак, 07. 07. 2020. у 21:20

Фудбалери Челсија победили су вечерас као гости у лондонском дербију Кристал Палас са 3:2, у утакмици 34. кола Премијер лиге и попели се на треће место на табели.

Челси је повео головима Оливијеа Жируа у шестом и Кристијана Пулишића у 27. минуту, а код оба гола асистент је био Вилијан. После тога гол за домаће постигао је Вилфред Заха у 34. минуту, а два гола предности "плавцима" вратио је Тами Ејбрахам у 71. минуту. Коначан резултат поставио је Кристијан Бентеке поготком у 72. минуту.

Кристал Палас је претрпео четврти узастопни пораз, укупно 14. у првенству и 14. је на табели са 42 бода.

Вотфорд је на свом терену победио Норич са 2:1 и остварио важне бодове у борби за опстанак.

Норич је повео у четвртом минуту голим Емија Буендије, а шест минута касније изједначио је Крег Досон. Победоносни погодак постигао је Дени Велбек маказицама у 55. минуту.

Вотфорд је прекинуо низ без победе, а после седме у првенству заузима 17. место на табели са 31 бодом и има четири бода више, али и утакмицу више од Астон Виле, која је прва у зони испадања.

Норич је претрпео 23. пораз и последњи је на табели са 21 бодом. Ако у суботу изгуби од Вест Хема, Норич ће испасти из лиге.

Фудбалери Арсенала и Лестера одиграли су вечерас у Лондону нерешено 1:1, у утакмици 34. кола Премијер лиге.

Арсенал је повео у 21. минуту голом Пјера Емерика Обамејанга, а изједначио је Џејми Варди у 84. минуту. Судија је путем ВАР технологије проверавао ту ситуацију и проценио је да нападач Лестера није био у офсајду.

Арсенал је од 75. минута играо са десеторицом, пошто је црвени картон добио Едвард Нкетиа.

Лестер је остао четврти на табели са 59 бодова и има бод мање од трећепласираног Челсија, који је раније данас победио Кристал Палас са 3:2.

Арсенал је пети на табели са 50 бодова, пет мање али и утакмицом више од петопласираног Манчестер јунајтеда.