Гол у гостима Вердеру сачувао бундеслигашки статус

Бета

понедељак, 06. 07. 2020. у 22:54

Фудбалери Вердера изборили су опстанак у Бундеслиги пошто су на гостујућем терену у реванш утакмици баража одиграли нерешено 2:2 против Хајденхајма.

Вердер је бољи у двомечу, односно остао је у Бундеслиги, захваљујући правилу о постигнутом голу у гостима, пошто је у првој утакмици у Бремену било 0:0.

Вердер је повео у трећем минуту аутоголом Нормана Тојеркауфа, а изједначио је Тим Kлајндинст у 85. минуту. Вердер је поново повео у четвртом минуту надокнаде времена голом Лудивга Аугустинсона, а коначан резултат поставио је Kлајндинст, три минута касније, поготком из пенала.

Хаденхајм ће се и наредне сезоне такмичити у другој немачкој лиги.