Ко је Муса Џувара из Гамбије који је дао први гол за Болоњу: Од избеглице до првотимца у Серији А

понедељак, 06. 07. 2020. у 11:00

Муса Џувара фото: ЕПА

Приметили су га ловци на таленте у локалној Потенци

Болоња је победила Интер на “Сан Сиру” са 1:2, а оба гола за гостујући тим, у року од шест минута, дали су фудбалери Гамбије – имењаци Муса Џувара у 74. и Муса Бароу у 80. минуту.

Фасцинантна је прича стрелца првог Болоњиноггола. Муса Џувара је са 14 година бродом побегао из родне земље у Италију.

Рођен је 26. децембра 2001. Те 2016. када је као избеглица стигао сместио се у Фудбалом је почео да се бави у локалном клубу Потенца... Приметили су га ловци на таленте и убрзо је добио место у Виртусу Авиљано. Као сениор прво је обукао дрес Кијева, да би га на почетку ове сезоне Болоња узела од Торина.

У тиму Синише Михајловића дебитовао је у купу против Удинезеа, а први наступ у Серији А имао је против Роме. Против Интера је ушао у 65. минуту, а гол је дао после само девет минута – био је то Мусин првенац у сениорској каријери.