Аталанта прети Интеру, Сампдорија надомак опстанка

Бета

недеља, 05. 07. 2020. у 21:48

Тим из Бергама је славио минималну победу на гостовању против Каљарија, док су Ђеновљани били сигурни против прежаљеног Спала. Победе Бреше и Фиорентине
Фудбалери Аталанте победили су на гостујућем терену Kаљари 1:0, у утакмици 30. кола Серије А.

Kаљари је постигао гол у 12. минуту, али је погодак Ђованија Симеонеа поништен због офсајда. У 26. минуту домаћин је остао са десеторицом пошто је искључен Андреа Kарбони када је направио пенал.

Минут касније једини гол на утакмици постигао је Луис Муриел.

Аталанта има 63 бода, бод мање од трећепласираног Интера. Kаљари заузима 11. место са 39 бодова.

Сампдорија је победила Спал 3:0 и освојила важне бодове у борби за опстанак. Двоструки стрелац био је Kарол Линет, који је голове постигао у 12. минуту и трећем минуту надокнаде првог полувремена. Стрелац је био и Маноло Габијадини у 45. минуту.

Сампдорија се попела на 14. место са 32 бода и има седам бодова више од Лећеа, који је први у зони испадања. Спал је последњи на табели са 19 бодова.

Бреша је победила Верону 2:0, головима Андрее Папетија у 52. минуту и Алфреда Донаруме у шестом минуту надокнаде времена. Бреша је претпоследња на табели са 21 бодом и налази се на шест бодова од сигурне зоне. Верона је осма са 42 бода и има четири бода мање од шестопласираног Милана.

У осталим утакмица Фиорентина је као гост победила Парму 2:1, а Удинезе и Ђенова одиграли су нерешено 2:2. Раније данас Болоња је као гост победила Интер 2:1.