Бреша понижена на Меаци, Милан у надокнади времена до бода против Спала

Бета

среда, 01. 07. 2020. у 23:49

Интер није имао милости према гостима, који су из Милана испраћени са шест голова у мрежи. Сасуоло славио у Фиренци, Болоњи бод против Каљарија
Фудбалери Интера победили су на свом терену Брешу 6:0, у утакмици 29. кола италијанског првенства.

Интер је повео у петом минуту голом Ешлија Јанга, на асистенцију Алексиса Санчеса, који је удвостручио предност у 20. минуту из пенала. Трећи гол постигао је Данило Дамброзио у 45. минуту на додавање Јанга, а затим је стрелац био Роберто Гаљардини, после нове асистенције Санчеса.

Пети гол постигао је Kристијан Ериксен у 83. минуту, а коначан резултат поставио је Антонио Kандрева у 88. минуту, на додавање Ериксена.

Интер има 19 победа и трећи је на табели са 64 бода, четири мање од другопласираног Лација и осам мање од водећег Јувентуса.

Милан је уз много среће успео да остане непоражен на гостовању против Спала, који је после првих 45 минута имао вођство од 2:0. Домаћин је повео у 13. минуту голом Матије Валотија, а предност је удвостручио Серђо Флокари у 30. Милан је седам минута касније постигао гол када је стрелац био Хакан Чалханоглу, али је после употребе ВАР технологије погодак поништен због офсајда.

У 43. минуту Спал остао је са десеторицом, пошто је искључен Марко Далесандро, што су гости успели да искористе у самој завршници утакмице. Гол наде за Милан је постигао Рафаел Леао у 79. минуту, а бод "росонерима" донео је Франческо Викари аутоголом у четвртом минуту надокнаде времена.

Милан је седми на табели са 43 бода и има два бода мање, али и утакмицу више од шестопласираног Наполија. Спал је претпоследњи на табели са 19 бодова.

Сампдорија је као гост победила Леће 2:1 и освојила важне бодове у борби за опстанак. Двоструки стрелац био је Гастон Рамирес, који је постигао оба гола из пенала у 40. и 75. минуту. Једини гол за Леће постигао је Марко Манкосу у 50. минуту такође из пенала.

Сампдорија сада на 15. месту има 29 бодова, четири више од Лећеа, који је први у зони испадања, на 18. месту.

У осталим утакмицама Верона је на свом терену победила Парму са 3:2, Сасуоло је као гост био бољи од Фиорентине 3:1, док су Болоња и Kаљари одиграли нерешено 1:1.