Нада Лација је трајала сат времена, Јуве у Ђенови одбранио плус четири

Бета

уторак, 30. 06. 2020. у 23:33

Кристијано Роналдо слави тријумф у Ђенови фото: АП

Италијански шампион је све бриге на гостовању у Ђенови пребринуо за седам минута другог полувремена, када је головима Дибале и Роналда утабао пут ка тријумфу
Фудбалери Јувентуса победили су на гостујућем терену Ђенову 3:1, у утакмици 29. кола италијанског првенства и стекли четири бода предности над првим пратиоцем.

Црно-бели су повели у 50. минуту лепим голом Паула Дибале, а седам минута касније предност је удвостручио Kристијано Роналдо. Трећи гол постигао је Даглас Kоста у 73. минуту, а коначан резултат поставио је Андреа Пинамонти поготком у 76. минуту.

Јувентус има 23 победе и први је на табели са 72 бода, четири више од другопласираног Лација, који је нешто раније победио Торино 2:1.

Домаћи тим је повео у петом минуту голом Андрее Белотија из пенала, а изједначио је Ћиро Имобиле у 48. Победу римској екипи донео је Марко Пароло у 73. минуту.