Дебакл Селте на Мајорки

Бета

уторак, 30. 06. 2020. у 21:38

Илустрација фото: Depositphotos

Фудбалери Мајорке победили су на свом терену Селту са 5:1, у утакмици 33. кола шпанског првенства и задржали шансе у борби за опстанак у лиги.

Анте Будимир донео је вођство Мајорки голом у 13. минуту из пенала, а предност је удвостручио Хуан Ернандес у 27. минуту. Трећи гол постигао је Алехандро Посо у 40. минуту, а затим је стрелац за Селту био Јаго Аспас, у 50. минуту из пенала.

Будимир је свој други гол на мечу постигао у 52. минуту, а коначан резултат поставио је Салва Севиља поготком у 60. минуту.

Мајорка је прекинула лош низ, остварила је осму победу и налази се у зони испадања на 18. месту са 29 бодова. Одмах изнад Мајорке је Селта, на 17. месту са пет бодова више.