Серија А: Пројектил Сергеја недовољан за Лацио, Аталанта погурала Јувентус, Ђуричић асистент у голеади, преокрет Роме

Novosti online/Бета

среда, 24. 06. 2020. у 23:40

Сергеј Милинковић-Савић Фото: Танјуг/AP

У три утакмице 27. кола италијанске серије А које су одигране вечерас виђено је чак 13 голова.

Лацио је прокоцкао предност од два гола против Аталанте. Водили су са 2:0 до 38. минута, тада је Госенс смањио предност, Малинковски је у 66. изједначио, да би Паломино у 80. донео три бода домаћину и тако одаљио госте од борбе за титулу.

Ипак, оно о чему се прича јесте други погодак који је постигао Сергеј Милинковић-Савић. Он је у 11. минуту послао прави "пројектил" са око 25 метара и "поцепао" је мрежу. Нажалост за његов тим, то није било довољно за тријумф.

Овом резултату се највише радује Јувентус који сада има 66 бодова, четири више од тима из Рима.

Рома је после преокрета савладала Сампдорију - 2:1 (0:1). Гости су повели преко Габиадинија у 11. минуту, да би 20 минута касније погодак "вучице" био поништен после ВАР снимка због играња руком. Међутим, у другом делу је Един Џеко са два поготка (у 64. и 85. минуту) донео свом тиму тријумф.

Пре тога је дуел Интера и Сасуола завршен нерешено 3:3, у утакмици 27. кола италијанске Серије А.

Франческо Капуто је већ у четвртом минуту, на асистенцију Филипа Дјуричића, донео предност Сасуолу, али је домаћи тим у финишу првог полувремена преокренуо резултат головима Ромелуа Лукакуа са пенала и Кристијана Бирагија.

На 2:2 изједначио је Доменико Берарди са беле тачке у 81. минуту, нову предност Интеру донео је пет минута касније Борха Валеро, а коначан резултат поставио је Ђанђакомо Мањани у 89. минуту.

Интер је трећи на табели са 58 бодова, док је Сасуоло на 12. месту са 33 освојена