Халанд наставио да “малтретира” голмане у Бундеслиги, Мехенгладбах надомак Лиге шампиона

Бета

субота, 20. 06. 2020. у 18:12

Ерлинг Хaланд фото: AP Photo/Jens Meyer, Pool

Поразом у Берлину Бајер је изгубио место које води у елитно такмичење. Левандовски исписао историју Бундеслиге
Фудбалери Борусије Менхенгладбах победили су у гостима Падерборн 3:1, у утакмици претпоследњег, 33. кола немачке Бундеслиге.

Патрик Херман је у четвртом минуту довео Менхенгладбах у вођство, изједначио је Свен Михел у 54. минуту, а минут касније је са беле тачке нову предност гостујучем тиму донео Ларс Штиндл. Исти играч је у 73. минуту потврдио победу Менхенгладбаха.

Менхенгладбах је сад четврти на табели са 62 бода, док је Падерборн последњи са само 20 освојених бодова.

Фудбалери Херте су на свом терену победили Бајер Леверкузен 2:0, головима Матеуса Куње и Додија Лукебакија.

Бајер је овим поразом изгубио место које води у Лигу шампиона, пети је на табели са 60 бодова, док је Херта после 11. победе у сезони десета са 41 бодом.

Хофенхајм је са убедљивих 4:0 био бољи од Унион Берлина, док је Волфсбург у гостима савладао Шалке са 4:1.

Екипа Волфсбурга је шеста на табели немачког шампионата са 49 бодова, колико има и Хофенхајм на седмом месту, Шалке је на 11. позицији са 39 бодова, док је Унион Берлин место испод са бодом мање.

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су на свом терену Фрајбург 3:1.

Голове за шампиона Немачке постигли су Џошуа Кимих у 15. и Роберт Левандовски у 24. и 37. минуту. Стрелац јединог поготка за гостујући тим био је Лукас Хулер у 33. минуту.

Левандовски је са ова два гола постао први странац у Бундеслиги који је у једној сезони постигао 33 гола.

Бајерн је први на табели са 79 бодова, док је Фрајбург осми са 45 бодова.

Фудбалери Борусије Дортмунд славили су у гостима против Лајпцига са 2:0. Оба поготка за Дортмунд постигао је Ерлинг Хaланд, у 30. и 93. минуту.

Дортмунд је други на табели са 69 бодова, док је Лајпциг трећи са 63.

Фудбалери Мајнца су на свом терену забележили важну победу против Вердера са 3:1. Мајнц је сада на 13. месту са 37 бодова, док је Вердер претпоследњи са 28.

Фортуна и Аугсбург, односно Келн и Ајнтрахт одиграли су нерешено 1:1.

Последње коло Бундеслиге на програму је наредне суботе.