Инђија победила Војводину: Лале прелако пале

М.Б.

недеља, 14. 06. 2020. у 15:55

Славље Инђије Фото: Н. Параушић

Стрелац првог гола био је Небојша Бастајић у 23. минуту, а победу је обезбедио Стефан Пуртић голом у првом минуту надокнаде времена

ЛОША увертира за Војводину пред два меча са Партизаном којима ће спустити завесу на такмичарску сезону 2019/2020. Дошла је Војводина данас у Инђију са намером да победом задржи реалне изгледе за освајање другог места и да покуша да обори клупски рекорд по броју гостујућих победа у сезони (досадашњи рекорд је девет) и није успела ни у једном ни у другом. Растерећени фудбалери Инђије су имали друге планове и успели су да их остваре - 2:0 (1:0).

У односу на тим који је у среду на Бановом брду изборио пласман у финале Купа Србије, тренер Ненад Лалатовић је направио значајне измене, па међу стартерима није било чак петорице: Роцкова, Бралића, Вукадиновића, Ђорђевића и Мркајића. Са друге стране ни тренер домаћих није извео стандардних 11, па је било занимљиво видети ко ће се боље снаћи у утакмици "измешаних карата".

Војводина је током целе утакмице контролисала посед (57:43), али је Инђија била много опаснија из контри и полуконтри.

Да ће "лале" тешко стићи до рекордне, десете победе на гостовањима у сезони, могло се наслутити када је Бастајић у 23. минуту са шест, седам метара матирао Симића. Лалатовић је у другом полувремену увео у игру још неколико момака који су имали малу минутажу током сезоне, али се слика на терену није променила.

Инђија је била опаснија, што показује и број удараца у оквир гола (7:2), а тачку на прву, историјску победу над Војводином, после пет узастопних пораза ставио је Стефан Пуртић у 90. минуту.

Војводина је овим поразом, практично, изгубила све шансе да се дочепа другог места, а уколико не савлада Партизан у последњем првенственом колу, које ће представљати увертиру за финале Купа Србије (24. јун), могла би да склизне чак и на четврто место суперлигашке табеле.