Станковић ротирао, црвено-бели победили: Штопери покренули Звезду, Радуловићев деби за памћење (ФОТО/ВИДЕО)

З. Ћоровић/Novosti online

субота, 06. 06. 2020. у 18:30

Славље Звезде Фото: М. Вукадиновић

Црвено-бели су освојили титулу и данас су то прославили победом у Београду

ВАТРОМЕТ на "северу", четворка на семафору и сузе радоснице седамнаестогодишњег Андрије Радуловића после гола на дебију у Звездином дресу. Шампион је у комбинованом саставу одрадио посао против Радника, око 14.000 навијача могло је да опуштено посматра голеаду и упозна још једног бисера омладинске школе - 4:1 (2:1).

Тренер црвено-белих Дејан Станков претумбао је тим, најјаче адуте је сачувао за дерби са Партизаном у среду, па су шансу од старта добили они са мањом минутажом. Нису се баш показали у првом делу, али је Станковић имао разумевања.

- Кад дуго не играш то се осети. Многи су први пут били стартери после дуже паузе, требало је времена да се уклопе и ја их одлично разумем. Имамо ту срећу можемо доста да ротирамо, много смо ротирали што се и осетило на почетку. Одиграли смо доста лоше прво полувреме, ипак смо успели после два прекида да преокренемо резултат. Другим делом сам задовољан, пре свега приступом, пожртвовањем и игром коју би требало да покажемо и против Партизана - рекао је Станковић после утакмице.

То несналажење које је помињао видело се у 23. минуту када је после неуспеле офсајд замке Макарић остао сам испред Борјана и савладао га. Кад није могла из течних акција, Звезда је узвратила после прекида, њеног све јачег оружја. Панков је после корнера замало пробушио мрежу силовитим ударцем главом у 29. минуту. Десетак минута касније Бабић је сналажљиво, поставио леђа после центаршута за вођство од 2:1.

Да Станковић много воли да даје шансу младим играчима, показао је када је на старту другог полувремена убацио Андрију Радуловића. Овај момак из Котора следећег месеца пуни осамнаест, жељан доказивања убрзо је свима показао да има опасну левицу пошто је са двадесетак метара одлично гађао поред стативе. Као офанзивни везиста показао је велики потенцијал у омладинској Лиги шампиона, а да му овај деби остане у памћењу за читав живот, омогућили су му саиграчи. Кад је у 85. минуту над Симићем скривљен једанаестерац, лопту су дали дебитанту. Радуловић је погодио снажно са беле тачке, а затим је отрчао ка северу, па су му, пресрећном засузиле очи, док је примао честитке и на крају завршио у загрљају тренера који је исто тако, са 16 и по година дебитовао поготком.

Симић је својих двадесет минута максимално искористио, у финишу је украо лопту и сам завршио акцију.

Када се меч завршио, уследио је ватромет на "северу" у знак одложене прославе 75. рођендана. Зато су и улазнице коштале 75 динара а сав приход намењен је у хуманитарне сврхе.

Ц. ЗВЕЗДА - РАДНИК 4:1 (2:1)
СТРЕЛЦИ: Панков у 29, Бабић у 38, Радуловић у 85. (из једанаестерца) и Симић у 90. за Црвену звезду, а Макарић у 23. за Радник. Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 14.381. Судија: Ј. Шегрт 6.
Ц. ЗВЕЗДА: Борјан - - Гајић 7, Панков 7,5, Бабић 7, Конатар 7 (од 46. Дегенек 7) - Јовичић 7,5, Николић 7 (од 46. Вулић 7), Гарсија 7 (од 46. Радуловић 7,5), Гаврић 7(од 74. Симић 7,5) - Боаћи 7 (од 60. Павков 7), Томане 7
РАДНИК: Костић 6,5 - Кричак 6, Пејчић 6, Стевановић 6 - Станковић 6, Стојановић 6 - Дмитрић 6 (од 66. Којић -), Митошевић 6, Даноски 6 (од 72. Мицић -) - Макарић 6,5, Стаменковић 6 (од 72. Георгијев -).
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Радован Панков (Ц. звезда).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Трострука промена Станковића на полувремену, изашли су Конатар, Николић и Гарсија, ушли су Дегенек, Вулић и млади Радуловић.

Опробао је свој ударац и Вулић у две ситуације, без велике претње за Костића. Павков улази уместо Боаћија. Потом Митошевић добија жути картон због фаула над Томанеом.

Према првим званичним подацима на трибинама је 14.381 гледалац. Што се терена тиче, Звезда углавном покушава ударцима из даљине, нема превише узбуђења пред самим голом.

Павков је пао, судија је показао да је био фаул. За извођење слободног ударца су се наместили Гаврић, Вулић и млађани Радуловић. Гаврић је узео лопту, шутирао, погодио је живи зид у 70. минуту.

Пета, последња промена Станковића на мечу, уместо Гаврића је ушао Симић. Коначно неко узбуђење у другом делу. Са око 25 метара је Вулић шутирао, снажно и прецизно, Костић је одлично интервенисао и послао лопту у корнер. После центаршута је још једном интервенисао и спречио већу опасност.

Симић се одлично убацио после изведеног аута, капитен Стевановић и Симић су се сударили, судија је показао "на креч".

ГОООЛ - Станковић је показао да Радуловић треба да изведе пенал. Дебитант је поставио лопту на "белу тачку" и извео као да му није први меч. Лопта у једну, голман у другу страну, одличан ударац левом ногом момка рођеног 2002. године.

Велико славље и радост клупе Звезде због гола младог играча. Радуловић је одмах дотрчао до Станковића и заједно са њим прославио први погодак у црвено-белом дресу. Радник прави промену на голу, Немања Костић улази уместо Ивана Костића.

После судара главама Радуловића и Кричака, фудбалер Радника остаје на земљи, судија одмах прекида меч на кратко. Кричак је омрао да изађе ван терена да му се укаже помоћ.

ГОООЛ - Вељко Симић ставља тачку.Велика грешка Кричака, Симић је украо лопту, наместио се и матирао младог голмана Костића.

Нема надокнаде. Крај утакмице на "Маракани" - 4:1.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

САСТАВИ ТИМОВА:

ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Панков, Бабић, Конатар - Гарсија, Јовичић, Николић, Гаврић - Боаћи, Томане

РАДНИК: Костић - Кричак, Пејчић, Стевановић - Станковић, Стојановић - Дмитрић, Митошевић, Даноски - Макарић, Стаменковић

Утакмица у Београду је почела. На трибинама има више од 10.000 гледалаца. Звезда је имала прву шансу, Боаћи је главом шутирао, далеко преко гола у петом минуту.

Навијачи на утакмици Фото: М. Вукадиновић
Црвено-бели на старту контролишу ритам, имају лопту у ногама, али не и озбиљне прилике да угрозе гол ривала.

Прва спорна ситуација виђена је у 19. минуту. Гајић је неопрезно уклизао, Стаменковић је пао у казненом простору. Радник је тражио пенал, Гајић је гледао ка судији Шегрту који је одмахнуо руком и показао на гол-аут.

ГОООЛ - Митошевић шаље лопту у казнени простор, Макарић се одлично сналази и шаље је поред Борјана за вођство гостију.

ГОООЛ - Експресно изједначење. После корнера је Панков био највиши у скоку, закуцао је лопту у мрежу противника.

ГОООЛ - Нови корнер и нови гол Звезде. Одличан центаршут, а Бабића лопта погађа у леђа и одлази у мрежу. Занимљив начин за у