Скандал у Сплиту на мечу Хајдука и Интера Запрешића. Наиме, у првој утакмици ХНЛ лиге после паузе због пандемије коронавируса, екипа Хајдука славила је 2:1 након што је губила на полувремену минималним резултатом.

Наставак меча донео је доста контроверзних одлука и то на штету екипе Интера која је на крају поражена голом у 97. минуту.

Кључни детаљ утакмице десио се у 55. минуту када је арбитар одлучио да понови пенал Сплићанима.

Голман Интера је одбранио пенал, међутим линијски судија је сигнализирао главом да је Матковић раније изашао са гол линије и због тога је уследио нови једанеастерац.

Важно је истаћи да се до извођења пенала чекало читавих пет минута јер арбитри нису могли да процене да ли је лопта изашла у гол-аут приликом центаршута Јурановића.

Поред ове ситуације сумњиво је било и играње руком Солда због чега је и досуђен пенал.

Главни арбитар Ловрић показао је на белу тачку, а играчу Интера показао је црвени картон. После поновљеног пенала Хајдук је стигао до изједначења, а потом у 97. минуту и до победе.

Опет је морао ВАР да се консултује јер је у дуелу фудбалер Хајдука оборио играча Интера. Ловрић је сматрао да је све чисто и Сплићани су дошли до победе.

Тренер Интера Томислав Ивковић није могао да верује шта је снашло његову екипу на "Пољуду".