Звезда за три минута сломила Инђију: Иванић и Бен одвели црвено-беле у полуфинале Купа

З.ЋОРОВИЋ/Новости онлине

уторак, 02. 06. 2020. у 16:31

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Србије пошто су као гости савладали Инђију са 2:1 (2:0)

ДВЕ дуге на небу изнад Градског стадиона, као да су знак да је време за дуплу круну. Шампион је за три минута смирио нервозног домаћина и са два поготка главом Иванића и Бена изборио пласман у полуфинале Купа Србије: Инђија - Црвена звезда 1:2 (0:2).

Коначачно се и то десило. Око хиљаду навијача дошло је на стадион, орила се песма око петсто "делија" и само су чести пљускови нарушавали одличну атмосферу на првој утакмици у нормалним околностима, после скоро три месеца од напада короне. Црвено-бели су стигли у Инђију силни, пуни себе после петице на Бањици и званичног освајања титуле првака. Међутим, фудбалери Инђије су у првих пола сата опет били тврд орах за Београђане, као и у две претходне утакмице у Суперлиги. Кружили су гости без праве претње, док је аутсајдер у првих пола сата упутио три ударца од којих је један био баш опасан. Голман црвено-белих Милан Борјан морао је да опет спасава ствар врхунском интервенцијом када је у 22. минуту после корнера Чермељ са шест-седам метара шутирао главом. Одбрана црвено-белих није пукла, а после тога више није ни била у опасности, тако да Борјан није примио гол чак 604 минута и то последњи баш пре седам утакмица у Инђији, када је било 1:1.

Пола сата домаћин је одолевао, а онда му се за тили час срушило све, као летња киша. Прво је Бен био асистент Иванићу у 35. минуту када је везиста црвено-белих из тешке ситуације лепо погодио угао Прековићевог гола и тако се тренеру Станковићу захвалио за похвале после меча са Радом. Три минута касније, улоге су се обрнуле, Бен се извио, надскочио све и закуцао лопту за великих 0:2.

У другом полувремену сунце је заменило кишу, а Звезда је у 64. минуту пропустила велику прилику да стави тачку на меч, Вукановић је после одличне асистенције Бена погодио стативу.

Чинило се да је домаћин отписан јер га у офанзиви нигде није било. А онда, као гром из ведра неба, из акције која је мало обећавала, Јовановић у 86. минуту постиже гол наде и Борјан је капитулирао после тачно 600 минута, пре тога баш пре седам утакмица у Инђији, када је било 1:1. Драме није било у финишу, Звезда је била ближа трећем поготку из контри, прво је Гаврић пропустио зицер, затим је Томане гађао у стативу.

- Остварили смо циљ, пласирали се у полуфинале Купа. Имали смо контролу током већег дела утакмице, пропустили прилику да у другом полувремену раније решимо утакмицу. Примили смо кикс гол, али нас он није пореметио - истакао је помоћни тренер црвено-белих Небојша Милошевић.

Тренер Инђије Александар Јањић честитао је Звезди заслужену победу.

- Опет је мало фалило да направимо изненађење. Успели смо да у другом полувремену направимо притисак и постигнемо гол, честитам мојим момцима на одличном отпору Звезди која је наша најбоља екипа.

ИНЂИЈА - Ц. ЗВЕЗДА 1:2 (0:2)

СТРЕЛЦИ: Јовановић у 86. за Инђију, а Иванић у 35, Бен у 38. минуту за Ц. звезду. Стадион Градски у Инђији. Гледалаца: 1.000. Судија: Лазар Лукић 7.

ИНЂИЈА: Прековић 6 - Цуцин 6, Михајловић 6, Јовановић 7, Чермељ 7 - Пуртић 6, Красић 6 - Бастајић 6 (од 60. Милосављев 6,5), Бањац 6 (од 60. Димитров 6), Б. Илић 6 (од 79. Марковић -) - Видић 6.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 - Дегенек 7, Милуновић 7, Родић 7 (од 85. Панков -) - Гобељић 7, Петровић 7, Јованчић 7, Бен 7,5, Иванић 7,5 (од 85. Гаврић -)- Павков 7 (од 62. Томане 7), Вукановић 7 (од 68. Јовичић -).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Мирко Иванић (Ц. звезда).

ТОК УТАКМИЦЕ

САСТАВИ

Инђија: Прековић – Цуцин, Михајлов, Јовановић, Чермељ – Пуртић, Красић – Бастајић, Бањац, Илић – Видић.

Црвена звезда:Борјан – Гобељић, Родић, Милуновић, Дегенек – Петровић, Јованчић, Иванић, Бен – Вукановић, Павков.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

После скоро три месеца паузе због пандемије корона вируса навијачи су се вратили на фудбалске стадионе у Србији. У Инђији је почео меч четвртфинала Купа Србије између домаћина и Црвене звезде, а сходно препорукама Владе Србије на стадиону је укупно око 1.000 људи. Навијачи на трибинама не поштују баш у потпуности размак од најмање један метар, али генерално нема груписања. Звезда игра у најјачем саставу, што јасно показује жељу Дејана Станковића да екипа освоји дуплу круну.

Почетно испитивање снага. Звезда има инцијативу, држи лопту, али још увек није створила шансу. Малобројни навијачи дају подршку својим љубимцима, који желе коначно да освоје дуплу круну после дугачког поста. Иако гости нападају, имали су и шансу преко Дегенека, први шут на гол имала је Инђија, тачније Бањац, који је гађао право у Борјана. Играо се 14. минут, а убрзо после тога и Бен је могао из слободног ударца да матира голмана Инђије, али је из одличне позиције шутирао катастрофално.

Најопаснија шанса на мечу, Инђија промашила зицеру 22. минуту!Чермељ је после корнера до друге стативе скочио и закуцао лопту главом поред Милана Родића. На несрећу домаћих, шутирао је превише ниско у земљу, па је Борјан успео да скине "жабицу".Два минута касније и Брана Илић шутира, а голман Звезде брани. Црвено-бели још увек без шута.

Ређају се покушаји Инђије, дефинитивно домаћи никако не леже Звезди, која се ни на претходна два меча са истим ривалом није прославила. Коначно, шанса за госте у 29. минуту. Дегенек је одлично пронашао Бена, који је ушао у шеснаестерац и шутирао слабијом десном ногом, али поред гола. Прековић опет није морао да интервенише. Јака киша пада у Инђији.

ГООООООЛ Мирко Иванић је стрелац у 35. минуту! Бен је центрирао са десне стране, а Иванић главом скоро из мртвог угла матирао Прековића. Инђија је била опаснији ривал, али нису успели да издже. Звезда у право време долази до предности.

ГООООООЛ Блицкриг Звезде. Само два минута касније Иванић враћа асистенцију Бену, Звезда води 2:0! Бен је шутирао са 16 метара, изблокиран је, лопта је отишла на лево крило до Иванића који ју је вратио у казнени простор, Бен се у међувремену убацио и испред петерца шутирао главом испред Прековића и спровео лопту у мрежу.

Прве чарке на мечу пред крај првог полувремена. Озбиљне варнице између Павкова и Видића, који су ушли у клинч. Лукић је то прекинуо и поделио по жути картон. Настављају и један и други са увредама на терену, али се наставио меч.И то је било последње што се десило важно помена у првих 45. минута.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Одмах на старту другог полувремена узбуђења у Инђији. Домаћин тражи пенал, после дуела Дегенека и Бастајића. Репрезентативац Аустралије је био снажнији у дуелу и однео лопту.

Звезда и даље има посед, али као да су се гости задовољили са овом предношћу. Нема неких већих узбуђења, а прошло је више од 15. минута. Томане је заменио Павкова, који има жути картон, а превише је нервозан, па постоји могућност да нападач добије и црвени картон. Станковић је то приметио и послао Португалца на терен уместо српског нападача.

Прва велика шанса за госте у 65. минуту. Алекса Вукановић на асистенцију Бена погађа стативу. То је било последње било што је Вукановић урадио, јер га је заменио Јовичић. Неколико минута каснијр и Јованчић је претио Прековићу, али није био прецизан.

Поништен гол Звезди у 78. минуту. Иванић дао гол, Бен био у офсајду, поништен гол Звезде. На другој страни је покушао Илић, изблокирао га је Милуновић и Инђија је добила корнер.

ГООООЛ Инђија смањује предност Звезде - 1:2. Михаило Ивановић уноси драму у меч. Звезда је примила гол ни из чега. Дмитров је центрирао, Милуновић био неодлучан и Ивановић уноси неизвенсот. Звезда је у страху од пенала.