Дортмунд прегазио Падерборн – хет-трик Санча, нада и даље постоји

Бета

недеља, 31. 05. 2020. у 20:07

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су вечерас на гостујућем терену Падерборн са 6:1, у утакмици 29. кола Бундеслиге.

Борусија је повела у 54. минуту голом Торгана Азара, а три минута касније предност је удвостручио Џејдон Санчо. Он је после гола подигао дрес, испод којег је носио мајицу са натписом: "Правда за Џорџа Флојда", Афроамериканца који је у умро 25. маја после интервенције полиције. Санчо је због тога добио жути картон.

Једини гол за Падерборн постигао је Уве Хинемајер у 72. минуту, а два минута касније поново је стрелац био Санчо. Четврти гол за Дортмунд постигао је Ашраф Хакими у 85. минуту, међу стрелце се уписао и Марсел Шмелцер у 89. минуту, док је коначан резултат, својим трећим голом на утакмици, поставио Санчо у првом минуту надокнаде времена.

Санчо је ове сезоне у Бундеслиги постигао 17 голова и има 16 асистенција.

Борусија Дортмунд је остварила 18. победу и друга је на табели са 60 бодова, седам мање од првопласираног Бајерна из Минхена.

Падерборн је претрпео 18. пораз и са 19 бодова заузима последње, 18. место на табели.