Фудбалери Фортуне победили су вечерас на свом терену у Диселдорфу Шалке са 2:1, у утакмици 28. кола Бундеслиге и задржали шансе за опстанак у лиги.

Шалке је повео у 53. минуту голом Вестона Мекинија, а затим је Фортуна успела да преокрене резултат. Изједначио је Ровен Хенингс у 63. минуту, а пет минута касније победу домаћима донео је Кенан Карман. Матија Настасић је одиграо свих 90 минута за госте.

Фортуна је остварила тек шесту победу у првенству и са 27 бодова заузима 16. место на табели које води у бараж за опстанак. Шалке је наставио низ лоших резултата и после деветог пораза заузима девето место са 37 бодова.

Хофенхајм је на свом терену победио Келн са 3:1. Домаћи су повели голом Кристофа Баумгартнера у 11. минуту. Он је постигао и гол у 42. минуту, али је поништен због офсајда, након употребе ВАР технологије. Свој други гол на утакмици Баумгартнер постигао је у 46. минуту, а стрелац трећег гола био је Стивен Цубер, на асистенцију
Баумгартнера.

Једини гол за Келн постигао је Флоријан Кајнц у 60. минуту. Келн је могао додатно да смањи заостатак, али је Марк Ут промашио је пенал у 77. минуту. Исти играч је такође промашио једанаестерац за "јарчеве" и у прошлом колу.

Хофенхајм је после 11. победе седми на табели са 39 бодова, а Келн заузима 11. место са 34.

Унион Берлин и Мајнц одиграли су нерешено 1:1, док је без погодака завршена утакмица Аугсбург-Падерборн. Раније данас Лајпциг и Херта одиграли су нерешено 2:2.