Спектакл у Белорусији: Пркосе мерама против короне - БАТЕ пред публиком освојио Куп голом у 91. минуту

Бета

недеља, 24. 05. 2020. у 20:45

Славље БАТЕ Борисова Фото: EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Фудбалери БАТЕ Борисова освојили су данас Куп Белорусије, пошто су у финалу после продужетака победили Брест са 1:0.

Једини гол постигао је Захар Волков у првом минуту надокнаде времена другог продужетка.То је четврти Куп за БАТЕ Борисов.

Утакмица се играла пред публиком на стадиону у Минску, а Фудбалски савез Белорусије саопштио је да је за финале продата 5.761 улазница.

То је само део капацитета стадиона Динама, како би се навијачи распоредили на трибинама због корона вируса. Међутим, многи од њих нису поштовали правила седења, углавном су седели у групама, а већина није носила маске.

Поједине навијачке групе позвале су своје чланове да не долазе на утакмице током пандемије.

У Белорусији се играо фудбал у сред пандемије, а у тој земљи нису забрањена окупљања ни спортске манифестације уз присуство гледалаца.