ШАМПИОН је стигао до четврте брзине, пету и турбо погон сачувао је за предстојеће мечеве у првенству и Купу. Црвена звезда је у генералној проби пред наставак сезоне сломила отпор свог "млађег брата" Графичара у другом полувремену, када се распуцала и стигла до убедљивог тријумфа - 4:0 (0:0). Права проба за црвено-беле пред дуел са Радом на Бањици у петак, где ће, ако победе, и теоретски освојити титулу.

Нажалост, јуче на нашем највећем стадиону није било навијача да по лепом, сунчаном јутру уживају. Лидер Прве лиге показао се као озбиљан противник у првом полувремену када се видео квалитет Ераковића, брзоногог Цветковића и Станојева, као и осталих изабраника Милије Жижића. У то је могао да се увери и Дејан Станковић, који је и у овом мечу промешао карте и није почео меч са најјачом екипом. У формацији 3-5-2, Звезда је диктирала темпо, а графоси су одолевали до 50. минута када је Вукановић најавио голеаду. На 2:0 повисио је Милуновић ударцем главом после корнера, па је овим голом на значају добила и капитенска трака коју је носио у наставку. После страшне "бомбе" у пречку, Боаћи је затресао мрежу за 3:0, асистирао му је расположени Гајић, па се после тога и сам уписао у стрелце.

- Приступ мојих играча био је феноменалан. Није проблем када се погреши, али да уђемо лоше у утакмицу то не волим. Задовољан сам овом провером и противник је био добар. Имамо још четири утакмице и, надам се, све три у Купу. Све тече по плану и онако како смо замислили. Такође, волим када сви на ногама напусте терен, када нема повреда ни ранијих одлазака у свлачионицу - истакао је после меча Дејан Станковић, тренер црвено-белих.

Ц. ЗВЕЗДА - ГРАФИЧАР 4:0 (0:0)

СТРЕЛЦИ: Вукановић у 50, Милуновић у 79, Боаћи у 81. и Гаврић у 85. минуту. Стадион: "Рајко Митић". Играно без публике.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Панков, Бабић, Родић, Петровић, Николић, Иванић, Бен, Вукановић, Павков. Друго полувреме: Поповић, Катић, Гајић, Дегенек, Гарсија, Боаћи, Томане, Милуновић, Гаврић, Јованчић, Конатар, Саного.

ГРАФИЧАР: Чупић, Дабић, Ераковић, Стојић, Николић, Одада, Фићовић, Маронг, Станојев, Цветковић, Крстовић. Друго полувреме: Савић, Младеновић, Пријовић, Сантрач, Мркела, Пантовић, Лучић, Миловановић, Побулић, Џугурдић, Ђурић.