ПАРТИЗАН је у последњој провери пред наставак Суперлиге 30. маја показао да ће у доброј форми дочекати преостала четири кола. Црно-бели су у Хумској, без присуства навијача, савладали Земун, а прва фигура пријатељског меча био је млади Лазар Павловић - 2:1.

Гости су били сломљени у само три минута, у режији суперталентованог 18-годишњег везисте. Павловић је најпре у 19. минуту асистирао Умару Садику за 1:0, а у 22. се и сам уписао у стрелце ефектним поготком са 20 метара. То је одушевило резервисте и чланове стручног штаба, који су устали и аплаудирали му.

Мада су боље играли у другом делу, и створили много шанси, црно-бели су у 75. минуту примили погодак, који је био дело Вељка Кузмановића. Ђорђе Ивановић није искористио две прилике, леп ударац Саше Здјелара је одбранио голман Земуна, а још један тинејџер, Никола Штулић, уздрмао је пречку.

Тренер Саво Милошевић, који је судио у првом полувремену (а колега Милан Ристић из Земуна у другом), извео је два различита састава у оба дела игре. На терен није истрчао само Сејдуба Сума, који је пропустио и први тест прошле суботе, када су црно-бели играли међусобно.

- У доброј мери сам задовољан. Ова утакмица је добар знак пред наставак сезоне - рекао је Милошевић. - Трка је била у реду, а пропустили смо много шанси. Познато је, иначе, да не волим припремне утакмице, јер на њима може много више да се изгуби него да се добије. Ипак, ово је био добар тренинг, играли смо против екипе, која је имала обзира.

Први такмичарски меч после два и по месеца Партизан ће одиграти против лучанске Младости у суботу у Хумској, у оквиру 27. кола домаћег шампионата.

ПАРТИЗАН - ЗЕМУН 2:1 (2:0)

СТРЕЛЦИ: Садик у 19. и Л. Павловић у 22. минуту, а Кузмановић у 75. за Земун. Стадион Партизана. Без гледалаца. Судије: Саво Милошевић и Милан Ристић.

ПАРТИЗАН - Прво полувреме: В. Стојковић - Милетић, Остојић, С. Павловић, Брежанчић - Натхо, Д. Стојковић - Марковић, Л. Павловић, Ф. Стевановић - Садик. Друго полувреме: Н. Стевановић - Смиљанић, Витас, Вујачић, Урошевић - Шћекић, Здјелар - Лакчевић, Ивановић, Асано - Матић (од 81. Штулић).

ЗЕМУН: Крунић, Стокић, Ђаловић, Кисо, Павловић, Ристовић, Васиљевић, Мијаиловић, Крижан, Аврић, Њамцуловић. Играли су још: Лазаревић, Ф. Петровић, Гргић, Пантић, Челар, Кузмановић, Н. Петровић, Босанац, Ф. Петровић, Аџибаба, Пејовић.