ЛОШ фудбал два неинспирисана и безидејна тима завршио је окретом Фортуне ка оном мање лошем - Партизану. Мучили су црно-бели  и себе и навијаче јаловом партијом против Радничког, показавши да слаба издања овог пролећа нису случајност и на крају су некако успели да стигну до минималне победе - 1:0 (0:0).

Да и од лоше представе увек може да постоји лошија Партизан је демонстрирао против Радничког. “Сметње на везама” установљене против ТСЦ у Сенти, настављене пре седам дана у вечитом дербију у дуелу са Нишлијама деловале су најочигледније.

Одлазак Зорана Тошића из клуба је начео креативност Милошевићевог тима, суспензија Суме донела велику главобољу, а излазак Бибарса Натха из игре потпуно дотукао маневар “ваљка”. Израелац се на истеку 15. минута ухватио за ложу и уступио место на терену Ђорђу Ивановићу, што је у потпуности дотукло и најаву било какве смислене игре домаћина.

Истовремено Раднички није ни размишљао о било чему осим добро организованог и дисциплинованог блока на својој половини па је полувреме завршено без иједног шута у оквир Стојковићевог и Ристићевог гола. Шаљива опаска једног навијача на крају првог полувремена “да смо искористили све шансе било би 0:0” најбоље показује шта је око 1500 сведока гледало.

Ни у наставку на терену није било играча у оба тима који би могао да убрза ритам, промени ток дешавања, учини бар нешто конкретно. Партизан је и даље безидејно кружио око одбране Радничког, гости су мирно крчили пут ка освајању једног бода, а једино је публика променила став, па је са сваким минутом који је пролазио бивала све нервознија због фудбалске антипропаганде.

Први шут у оквир гола Боривоја Ристића виђен је тек у 66. минуту када је Асано искоса са десет метара могао много боље да реагује. И када се чинило да ће два ништа донети и једнима и другима понешто Партизан је узео све.

Марковић је у 85. минуту центрирао, Тодоровски је неспретно на другој страни шеснаестерца нагазио Урошевића и Симовић је оправдано показао на белу тачку иако се у први мах чинило да контакт није постојао. Ивановић је са беле тачке донео три вредна бода свом тиму, али главобоља због немоћи пред голом ривала дефинитивно није обрисана претварањем једног мршавог бода у танку победу.

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ 1:0 (0:0)
СТРЕЛАЦ: Ивановић у 85.минуту из пенала. Стадион Партизана. Гледалаца: 1500. Судија: Новак Симовић (Ловћенац) 7.
ПАРТИЗАН: Стојковић 6,5 - Милетић 6,5, Остојић 6,5, Павловић 6,5, Урошевић 6,5 - Здјелар 6,5, Шћекић 6 - Натхо - (од 17. Ивановић 6,5 ), Стевановић 6,5 (од 70. Марковић -), Асано 6,5 - Садик 5,5 (од 52. Матић 6).
РАДНИЧКИ: Ристић 6 - Тодоровски 5,Ђорђевић 6, Стевановић 6, Летић 5,5 - Суботић 5,5 (од 81. Јовичић -), Пејовић 5,5, Пантелић 6 - Чумић 6 (од 90+2 Мелег -), Кнежевић 5,5 (од 88. Митровић -), Михајловић 5.
Играч утакмице: Ђорђе Ивановић (Партизан)

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ
Фудбалери Партизана су први кренули са центра и у првом полувремену ће нападати ка голу испод јужне трибине. У првих 10 минута се ништа значајније није догодило на стадиону у Хумској. Први жути картон на мечу добио је Тодоровски у 12, због тактичког фаула над Стевановићем, који је вукао контранапад Партизана.

Први покушај на мечу имао је Урошевић. Милетић је у 14. минуту центрирао са десне стране, Лопта је прошла кроз казнени простор Нишлија, и дошла на другу страну, где је леви бек црно-белих натрчао и са ивице казненог простора шутирао снажно, али поред гола.

Већ у 17. минуту меча Саво Милошевић мора да направи принудну измену. Уместо Натха, који се пожалио на бол у задњој ложи, у игру је ушао Ђорђе Ивановић. Пошло је пола сата игре у Хумској, црно-бели имају теренску иницијативу, али то нису успели да материјализују неком конкретнијом акцијом ка голу ривала. У 31. минуту шут је са скоро 30 метара опробао Милетић, али је лопта отишла далеко поред гола.
Најбољу прилику у досадашњем току меча Партизан је пропустио у 42. минуту. Асано је шутирао искоса са леве стране, лопта је на путу ка голу погодила једног дефанзивца гостију и променила правац. Ристић је био савладан, али је на срећу Нишлија лопта отишла поред стативе у корнер, после којег није било опасности за Раднички. После два минута надокнаде времена, Новак Симовић је свирао крај првог полувремена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
Почело је друго полувреме. Осим принудне измене Натха у 17. минуту, није било промена у саставима екипа у односу на почетак меча. У 52. минуту Саво Милошевић је уместо Умара Садика у игру убацио Бојана Матића. Изашли су фудбалери Партизана са више играча на половину Нишлија средином другог полувремена, што је гостима отворило простор да неколико пута из контранапада покушају да угрозе Стојковића, али су Остојић и Павловић све потенцијално опасне ситуације успели да неутралишу.

Последњу измену на мечу Саво Милошевић је направио у 70. минуту. Уместо Филипа Стевановића, на терену је Лазар Марковић. Најопаснији покушај гостију. У 71. минуту некадашњи фудбалер црно-белих Филип Кнежевић је шутирао искоса са леве стране, са двадесетак метара, у ближи угао гола Партизана. Лопта је одскочила испред Стојковића, али је искусни голман успео да интервенише и избије је у поље.
ГООЛ - ПАРТИЗАН ИЗ ПЕНАЛА ДО ВОЂСТВА Коначно су црно-бели успели да пробију бедем Радничког. У 85. минуту стрелац је, из пенала, био Ђорђе Ивановић. За најстрожу казну се претходно изборио Урошевић, кога је Тодоровић, приликом покушаја да избије лопту, неопрезно нагазио, а судија Симовић, који је био добро постављен, показао је на белу тачку.

После пет минута надокнаде времена Новак Симовић је одсвирао крај меча.

САСТАВИ
ПАРТИЗАН: Стојковић - Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић - Шћекић, Здјелар - Стевановић, Натхо, Асано - Садик.

РАДНИЧКИ: Ристић - Тодоровски, Ђорђевић, Стевановић, Летић - Пејовић, Пантелић - Кнежевић, Чумић, Суботић - Михајловић.