Фудбалери Олимпијакоса, Интера, Манчестер јунајтеда, Хетафеа, Копенхагена, Севиље и Шахтјоха пласирали су се вечерас у осмину финала Лиге Европа.

Арсенал је у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европа славио са 1:0, а ту предност је након 90 минута вечерашањег меча на "Емиратима" имао Олимпијакос, па је овај двомеч решен након продужетака.

Предност Олимпијакосу донео је Папу Абу Сисе у 53. минуту, изједначио је сјајним поготком Пјер Емерик Обамејанг у 113. минуту и када је изгледало да је све готово Јусеф Ел Араби је у 120. минуту донео велико славље грчком тиму. Додуше, Обамејанг је два минута касније имао невероватну шансу, остао је сам пред голом, сви су видели лопту у мрежи, али је он послао поред гола.

Фудбалери Интера су пред празним трибинама победили Лудогорец са 2:1 и укупним резултатом 4:1 прошли даље. Лудогорец је повео у 26. минуту поготком Каулија Соузе, али је Интер преокренуо головима Кристијана Бирагија у 62. и Ромелуа Лукакуа у судијској надокнади првог полувремена.

Након што је у Белгији било 1:1, Манчестер јунајтед је вечерас на свом терену победио Клуб Бриж са убедљивих 5:0. Два гола за клуб са "Олд Трафорда" постигао је Фред, а у стрелце су се уписали и Бруно Фернандеш, Одион Игало и Скот Мектоминеј. Гости су играли са десеторицом од 23. минута пошто је Дели добио директан црвени картон због играња руком у казненом простору.

Фудбалери Хетафеа приредили су велико изненађење пошто су елиминисали Ајакс. Шпански тим је у првом мечу победио са 2:0, а потом је у Амстердаму изгубио са 2:1. Хајме Мата је донео предност Хетафеу у петом минуту, изједначио је Данило пет минута
касније, а коначан резултат поставио је аутоголом Матијас Оливера у 63. минуту. ДушанТадић и Немања Максимовић су одиграли свих 90 минута.

Копенхаген је у Глазгову изненадио Селтик пошто је, након 1:1 у првом мечу, славио са 3:1 и прошао даље, док је Севиљи и 0:0 против Клужа било довољно за пласман у осмину финала.

Бенфика и Шахтјор су одиграли 3:3, а пошто је украјински тим у првој утакмици славио са 2:1 иде даље. Фудбалери Бенфике водили су са 1:0, 2:1 и 3:1, али то им није било довољно.

Фудбалери Башакшехира елиминисали су Спортинг након продужетака. Први меч завршен је победом Спортинга од 3:1, а исти резултат био је и данас у корист Башакшехира након 90 минута меча.

Раније данас у осмину финала пласирали су се фудбалери Роме, Бајер Леверкузена, Башакшехира, Волфсбурга, Вулверхемптона, Базела и ЛАСК-а.

Пласман у осмину финала јуче је обезбедио Ренџерс који је елиминисао Брагу, док ће реванш меч измедју Салцбурга и Ајнтрахта одложен за сутра.