Фудбалери Роме, Бајер Леверкузена, Волфсбурга, Вулверхемптона, Базела, ЛАСК-а и Башакшехира пласирали су се у осмину финала Лиге Европа.

Потенцијални српски репрезентативац Данијел Алексић је сјајним голом учествовао у великом тријумфу истанбулског клуба, који је пред својим навијачима успео да надокнади заостатак из првог меча (3:1) и после додатних 30 минута елининише Спортинг - 4:1.

Рома је прошла у осмину финала пошто је у гостима одиграла 1:1 против Гента и тако одбранила победу од 1:0 из прве утакмице. Џонатан Дејвид је у 25. минуту вечерашњег меча донео предност Генту, а изједначио је Џастин Клајверт само четири минута касније.

Пролаз у осмину финала обезбедио је и Бајер Леверкузен који је, после победе од 2:1 у првом мечу, и вечерас био бољи од Порта славивши са 3:1. Голове за победнички тим постигли су Лукас Аларио, Керем Демирбај и Кај Хаверц.

Волфсбург је су у гостима победио Малме са 3:0 и тако потврдио тријумф од 2:1 из првог меча. Стрелци за немачки тим били су Јосип Брекало, Јаник Герхардт и Жоао Виктор.

Фудбалери Еспањола победили су Вилверхемптон са 3:2, али то им није било довољно за пролаз даље након убедљивог пораза од 4:0 у првом мечу.

ЛАСК је наставио да ниже изненађења, пошто је головима Марка Рогужа славио на свом терену са 2:0, и након 1:1 из прве утакмице, елиминисао АЗ Алкмар, док је Базелу после 3:0 вечерас била довољна и минимална победа против АПОЕЛ-а за пролаз у осмину финала.

Жреб парова осмине финала одржаће се у петак.