Само пет минута било је довољно фудбалерима Манчестер ситија да заврше велики део посла око пласмана међу најбољих осам клубова на Старом континенту. У једном од дербија осмине финала Лиге шампиона, “грађани” су као гости савладали мадридски Реал 2:1 (0:0).

Изабраници Пепа Гвардиоле већим делом меча били су бољи ривал. У 21. минуту имали су прву прилику, када је Жезус ушао у казнени простор искоса са леве стране и шутирао са седам метара, али је Куртоа успео да интервенише.

Најбољу прилику у првом полувремену Реал је пропустио после пола сата игре. Менди је са леве стране центрирао, Бензема је био највиши у казненом простору, али је Едерсон крајњим напором успео да избије лопту у поље.

Друго полувреме почело је иницијативом гостију. У 49. минуту Марез је добио лопту од Де Брујнеа искоса са десне стране, направио је корак ка средини и са ивице казненог простора гађао контра угао, али био непрецизан.

Реал је повео у јеку напада Ситија. Отаменди и Родри су се у 60. минуту поигравали на тридесетак метара од гола, што је искористио Модрић и одузео им лопту, која је дошла до Винисијуса по левој страни. Бразилац је одрадио највећи део посла, после чега је упослио усамљеног Иска, којем није било тешко да лопту са десет метара пласира у угао поред истрчалог Едерсона.

Примљени гол није поколебао “грађане”. Наставили су фудбалери Ситија да нападају и то им се исплатило у 78. минуту, када је на овом мечу сјајни Де Брујне окернуо дефанзивце домаћих и са гол аут линије упутио центаршут у петерац Мадриђана. Лопта је прелетела Серхија Рамоса и пала на главу Жезусу, који је послао иза леђа Куртое.

“Осетили су крв” изабраници Пепа Гвардиоле, осетили су повијање Реалове одбране и у 83. минуту дошли до гола који их је довео надомак четвртфинала елитног такмичења. Рахим Стерлинг је ушао у казнени простор по левој страни, Карвахал је неопрезно стартовао и срушио га, па је судија Орсато показао на белу тачку, одакле је Де Брујне рутински савладао голмана Реала, који је меч завршио са десет играча, пошто је у 86. минуту Серхио Рамос добио директан црвени картон. Српски нападач Лука Јовић играо је од 84. минута, али без конкретног учинка.

У другом мечу Олимпик из Лиона савладао је Јувентус 1:0. Тренутак одлуке у Француској догодио се у 31. минуту, када је Ауаров центаршут са леве стране Тосар претворио у гол.

Претходно су домаћи у 22. минуту погодили и пречку, после ударца главом Екамбија.

Лион је у првом полувремену био бољи ривал, али су се фудбалери италијанског првака пробудили у наставку. Ипак, мало недостатак среће (поништен гол Дибале због офсајда), можда и грешка судије Хесуса Манзана, који је у пропустио прилику да досуди пенал после пада Дибале, коштали су “стару даму” повољнијег резултата пред реванш у Торину.