ЛАКО и сигурно до ињекције самопоуздања уочи одласка на ноге највећем ривалу 1.марта на стадиону “Рајко Митић”. Партизан је против Пролетера вечерасу Хумској играо само 45 минута што је било сасвим довољно да се отклони свака неизвесност по питању победника и да Милошевићеви играчи са осмесима на лицу чекају недељни окршај у комшилуку - 3:1 (2:0).

Утакмица у којој је Пролетер без неколицине стандардних првотимаца практично био осуђен на неуспех могла је да крене у другачијем смеру да је Рушевић био прецизнији у петом минуту када је сам изградио идеалну позицију,али је са 16 метара шутирао тик поред десне стативе Стојковићевог гола. Оно што није успело њему јесте Лазару Марковићу на другој страни већ у седмом минуту када је на пас Натха погодио мрежу Петрића и најавио рутинску победу.

Новајлија Бојан Матић је у првој утакмици за Партизану улози стартера два пута тресао мрежу Пролетера, али се на семафору нашао само његов други прецизан хитац, онај из 23.минута. Први успешан покушај два минута раније је оправдано анулиран сигнализацијом помоћног арбитра због офсајда.

Све после тога представљало је класичну успаванку, коју су само повремено прекидале најаве опасности пред голом гостију. Гости више од часног пораза нису ни могли, док је Саво Милошевић одлуком да Натха и Марковића већ у полувремену остави у свлачионици показао да му је чист здравствени картон пред дерби далеко важнији од убедљиве победе над Пролетером. Монотонију су у финишу прекинули Милетић трећим голом за Партизан у 88.минуту и Рушевић почасним за госте у последњим тренуцима утакмице.

СТРЕЛЦИ: Марковић у 7, Матић у 23, Милетић у 88.минуту за Партизан, Рушевић у 90. минуту за Пролетер. Стадион Партизана. Гледалаца: 2500. Судија: Милан Илић (Ћуприја) 7.

ПАРТИЗАН: Стојковић - - Милетић 7,5, Витас 7, С. Павловић 7, Брежанчић 7,5 - Здјелар 7, Шћекић 7 - Марковић 7 (од 46. Стевановић 7), Натхо 7 (од 46. Л.Павловић 7 ), Асано 6,5 (од 76. Лакчевић -) - Матић 7,5.

ПРОЛЕТЕР: Петрић 6 - Танасин 6, Андрејевић 6 (од 82. Лукашевић -), Јоковић 6, Митровић 6,5 - Пејић 6, Радиновић 6,5 - Шћепановић 6 (од 65. Новаковић -), Весић 5,5 (од 65. Балабановић 6,5), Караклајић 6 - Рушевић 6,5.

Играч утакмице: Немања Милетић (Партизан)

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Милошевић је направио две промене у другом делу. Уместо Лазара Марковића и Бибраса Натха су ушли Лазар Павловић и Филип Стевановић.

Управо је Стевановић имао прву прилику у другом делу, дошао је у добру позицију за шут, али је послао лопту преко гола.

Партизан је тај који има иницијативу и лопту у свом поседу. Лазар Павловић је одлично шутирао са око 18-19 метара, лопта је завршила преко пречке. Уследила су два корнера за домаћина, без опасности по гол.

Бранко Жигић је потом направио две измене, Шћепановића и Весића су ушли Новаковић и Балабановић.

Прави Милошевић и последњу промену, уместо Асана у игру је ушао Лакчевић. Добра прилика за госте, Рушевић је остао сам, али је промашио лопту приликом покушаја шута.

Прави Жигић и трећу промену, капитена Андрејевића мења Лукашевич. Новаковић је пао у казненом простору Партизана, Пролетер је тражио пенал, судија је одмахнуо руком и показао да није било контакта.

Митровић прави фаул на ивици казненог простора, удара Лакчевића у главу и добија жути картон.

ГООООЛ - Директан ударац из слободног ударца, Петрић веома лоше интервенише и практчно асистира Милетићу који даје нови гол на мечу.

ГООООЛ - Пролетер постиже гол. Рушевић у 90. минуту погађа мрежу. Балабановић је шутирао, Рушевић је одлично реаговао и матирао Стојковића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

САСТАВИ ТИМОВА:

ПАРТИЗАН: Стојковић - Милетић, Витас, С. Павловић, Брежанчић - Здјелар, Шћекић - Л. Марковић, Асано, Натхо - Матић

ПРОЛЕТЕР: Петрић - Танасин, Андрејевић, Јоковић, Митровић - Пејић, Радиновић - Шћепановић, Караклајић, Весић - Рушевић

Одлична акција Пролетера, Милетић је каснио, Рушевић дошао у доличну ситуацију, преварио је Павловића и Брежанчића, Стојковић је отишао на погрешну страну, али је лопта завршила поред стативе.

ГОООЛ - Партизан води од седмог минута. Натхо је извео слобдоан дуарац, одбран еје избацила, Марковић је шутирао, лопта је погодила једног од играча гостију у потпуности променила правац и завршила у мрежи.

Неопрезан старт на Брежанчићу, лекарска екипа је ушла на терен, али је искусни играч Партизана показао да може да остане на терену.

Пролетер прави доста проблема одбрани Партизана, али не успевају обзиљно да припрете. Гол црно-белих је поништен. У 21. минуту је Матић затресао мрежу, али је помоћник подигао заставицу и показао да је био у офсајду.

ГОООЛ - Матић је ипак постигао првенац. Овог пута је успео да избегне офсајд замку и да затресе мрежу. Гости су се жалили да је био офсајд, али је заставица остала доле.

Темпо је додатно опао после другог поготка црно-белих. Доста прекида и сецкања игре. Андрејевић прекида напад фаулом на Асану и добија жути картон.

На полувреме Партизан одлази са два гола предности (2:0).