ДВЕ победе на старту пролећа и када се очекивало да Црвена звезда на позитивном "таласу" стигне до 162. вечитог дербија - кикс. Претила је Инђија опасно јесенас да направи сензацију на "Рајку Митићу" и тада су је спречила два досуђена пенала за Звезду у финишу, а у среду су момци у зеленим дресовима успели у намери да покажу зубе фавориту. Тврд и организовани домаћин је по свему виђеном заслужено остао непоражен против бледог и у већем делу меча безидејног шампиона Србије - 1:1 (1:0).

Променио је Дејан Станковић у трећем пролећном мечу штоперски тандем Милуновић - Дегенек и указао шансу Панкову и Бабићу. Промена централних дефанзиваца, показало се, није била потпуно безболна за црвено-беле, па су домаћи, практично, користили сваку и минималну прилику да запрете Борјану. Лоше стање терена и прескакање средине је логично више одговарало екипи са дефанзивним опредељењем. Уз то, Јањићеви изабраници су у сваком тренутку били на "ивици жилета", о чему сведоче четири жута картона на полувремену и чак осам на крају, уз искључење Чермеља у 85. минуту због друге јавне опомене.

Немогућност Петровића, Вулића и осталих играча из маневра Црвене звезде да се наметну током првог полувремена практично је оставило Прековића без посла, док је Борјана после неколико најава претњи капитулирао из прве озбиљне прилике коју је Инђија створила у 36. минуту. Пуртић је сјајном лоптом "поцепао" Звездину последњу линију, па су Бабић и Родић само могли погледом да испрате Красића који се стуштио ка голу и матирао немоћног Борјана.

Станковић је од првог минута наставка у игру увео Павкова, који је био као створен за покушаје да се лопта још више измести са траве у ваздух. Тај план, ипак, није "упалио", па су домаћи релативно лако решавали стихијске нападе црвено-белих, све до 75. минута. Тада је Гобељић са десног бока пронашао Бена на петерцу, а овај је измакао пратњи и закуцао лопту у Прековићеву мрежу. То је био знак за додатни гас како би Инђија још једном остала празних шака, али је на крају остало праведних и крајње неочекиваних 1:1.

ИНЂИЈА - Ц. ЗВЕЗДА 1:1 (1:0)
СТРЕЛЦИ:
Красић у 36. за Инђију, Бен у 75. минуту за Црвену звезду. Стадион у Инђији. Гледалаца: 3.000. Судија: Новица Анђеловски (Качарево) 6. Црвени картон: Чермељ (Инђија) у 85. минуту.
ИНЂИЈА: Прековић 7,5 - Цуцин 6,5, Михајлов 7, Јовановић 7, Красић 7,5 - Бастајић 6,5 (од 74. Јањић -), Бањац 7 (од 63. Димитров), Пуртић 7, Томић 7 (од 83. Милосављев), Чермељ 7 - Видић 6,5.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7 - Гобељић 7, Панков 6, Бабић 6,5, Родић 6,5 - Петровић 7, Вулић 6 (од 46. Гарсија 6,5) - Бен 7 Николић 7, Гаврић 6,5 (од 46. Павков 6,5) - Вукановић 6.
Играч утакмице: Милоје Прековић (Инђија).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

САСТАВИ

Стадион: Инђије. Капацитет: 3.000. Судија: Новица Анђеловски

ИНЂИЈА (4-2-3-1): Прековић – Цуцин, Михајлов, Јовановић, Красић – Бастајић, Бањац, Пуртић, Томић, Чермељ, Видић. Клупа: Кнежевић, Димитров, Илић, Јањић, Павловић, Рајевац, Милосављуев.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1):Борјан – Гобељић, Панков, Бабић, Родић – Петровић, Вулић – Бен,Николић, Гаврић – Вукановић. Клупа: Поповић, Јовичић, Дегенек, Павков, Симић, Гарсија, Конатар.

Први са центра су кренули фудбалери Инђије. Очигледно мешање карата у тиму није дало резултат Дејану Станковићу, бар не на почетку меча. Успаванка у Инђији, Звезда има лопту у поседу, али не ствара шансе, игра се између два шеснаестерца. Коначно мало узбуђења у 8. минуту. И то испред гола Звезде, Бањац је пао после дуела са Бабићем, али Новица Анђеловски се није огласио.

Минут касније први ударац Звезде у оквир гола. Покушао је Гаврић, али лаган је то био посао за Прековића. Михаилов добија први жути картон на мечу због непосртског фаула над Вукановићем. Звезда и даље без конкретне шансе. Судар Гобељића и Борјана, па после неколико минута паузе ипак је голман шампиона Србије добро.

Катастрофално издање Звезде у првом делу првог полувремена. Можда и најлошије у овој сезони. Осим прекида, које Вулић не може да претвори у добар центаршут, ништа се не дешава у Инђији. Шта више, домаћин делује опасније из контранапада.

Коначно, мало узбуђења у Инђији. Лопта је накако дошла до Бена, који је шутирао са ивице шеснаестерца, али то је био лаган плен за Прековића. Ни то није била нека шанса, али једино вредно помена.

ГООООЛ Инђија води 1:0: Огњен Красић је матирао Милана Борјана. Фудбалер Инђије је побегао штоперима Звезде, који су гледали немоћно, покушао је Родић да спасе ситуацију, али није успео. Заслужена предност домаћих, Звезда игра најлоши меч у последњих неколико сезона.

Ни после примљеног гола фудбалери Звезде нису успели ништа да направе. Неколико прекида, које фудбалери Инђије лагано решавају. Домаћи, прекидају сваки покушај гостију, Видић добија жути картон после фаула над Беном, који је остао да лежи на терену. Ни тај прекид није донео резултат. Инђија заслужено води после првих 45 минута.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Две измене на старту другог полувремена код Звезде. Павков и Гарсија су ушли у игру, а иузашли су Гаврић и Вулић. Шанса за Звезду у 50. минуту и наравно опет из прекида. Бен је из изгледне позиције шутирао преко гола. Дуел Павкова и Јовановића, оба играча су завршили на земљи, али Анђеловски се није огласио.

Звездина игра се није поправила ни у наставку. Колосална шанса за Бастајића, који је одлично шутирао у ближи угао голмана Борјана, али Звездин чувар мреже спасава гол. Минут касније шанса и за Гобљеића, који се машао сам очи у очи са Прековићем и брани голман Инђије.

Звезда покушава из прекида, Бен је оштро центрирао и пребацио све у казненом простору. Нови слободан ударац за црвено-беле. Николић је одлучио да шутира са око 25 метара, поред гола.

ГОООЛ - Звезда је изједначила у 74. минуту. Гобељић је добр оцентрирао, Јовановић погрешио, а Бен је закуцао у мрежу.

Велики притисак Звезде. После изједначујућег гола настављају са нападима. Све се дешава пред голом домаћег тима који се, за сада, добро брани.

Инђија од 85. минута има играча мање. Чермељ је био неопрезан у скоку, руком у главу је ударио Гобељића, судија Анђеловски му је показао други жути картон и пут ка свлачионици.

Велика шанса за Звезду. Бен је одлично извео корнер, Бабић са пет метара покушао прво главом, па ногом, али су Прековић и дефанзивци домаћих уз доста муке успели да спрече погодак.

Дужи напад Звезде, Инђија на све начине покушава да избаци лопту из казненог простора. Гарсија се опробао са ивице казненог простора, поред гола.