Занимљиво је било у мечевима Лиге шампиона. Реми у Напуљу (1:1), победа Бајерна у Лондону (0:3) у првим утакмицама. Баварци су једном ногом већ у четвртфиналу, док ће дуел на “Ноу Кампу” бити посебно занимљив.

Реванши су на програму 18. марта.

Барси посед, Наполију шансе. Тако би у најкраћим цртама могло да се опише прво полувреме у Италији. Домаћи тим је у потпуности препустио посед противнику, али гости нису успевали да пронађу право решење.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Зидан тражи замену за Азара: Јовић у другом плану

Наполитанци су стрпљиво чекали и искористили грешку Фирпа у 30. минуту. Зјелински је упутио савршен центаршут до Мертенса који мајсторски шаље лопту у мрежу. Могли су у наставку и да дуплирају предност, лопта је завршила поред стативе. Барса јесте у првом полувремену имала лопту у свом поседу чак 66 одсто, али нису упутили ни један једини шут у оквир гола.

Исто се наставило у другом делу, Наполи је препустио посед лопте ривалу. Само што овог пута дефанзива није била као “швајцарски сат”. Једна грешка их је коштала. Семедо је коначно успео да прође по страни, упослио је Гризмана који је матирао Оспину. Додуше, непосредно пре поготка је Бускетс добио жути картон који значи да ће пропустити реванш.

Имао је Наполи прилику да врати вођство већ у 64. минуту. Инсиње је остао сам, могао да бира где ће да шутира, Тер Штеген је излетео, скратио угао и спречио погодак.

Покушавали су и једни и други да постигну гол, да би Видал у 89. минуту направио невероватну глупост. Ушао је у сукоб са Руијем после једног старта, унео му се у фацу, а судија Брих му је дао два жута картона и ранији пут у свлачионицу.

Промене резултата до краја није било, а Сетијена додатно брине повреда Пикеа који је морао да напусти игру у надокнади...

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Анри машта о Премијер лиги: Сан ми је да тренирам Арсенал

На “Стамфорд бриџу” је прво полувреме било препуно узбуђења. Шансе су се ређале као на траци и углавном су их имали Баварци. Коман, Левандовски и Милер су тестирали Кабаљера који је, уз доста муке, успевао да сачува гол.

А, онда су виђене две најбоље прилике у првом делу. Прво је Милер у 35. минуту погодио пречку, да би Алонсо на другој страни шутирао одлично, Нојер је још боље реаговао и спречио погодак. Право је чудо како су мреже мировале током тих 45 минута.

Све што су испромашивали у првом, нису у другом. За само три минута је на семафору стајало 0:2. Бриљирао је тандем Левандовски-Гнабри. Пољски нападач је оба пута био асистент млађем саиграчу за којег одбрана “плаваца” није имала решење. Прво у 51, а онда у 54. минуту...

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Поново са Контеом: Интер жели Алонса

Лампардови пулени нису имали решење за брзи воз звани Алфонсо Дејвис. Канадски бек је радио шта год је пожлео по левој страни. Награда је стигла у 76. минуту када је претрчао пола терена, па додао до Левандовског којем није било тешко да пошаље лопту у празну мрежу. Свака нада домаћина је угашена у 83. минуту када је Алонсо добио црвени картон јер је ударио Левандовског у главу. Гости нису искористили ту предност играча више за још неки погодак, али имају довољну залиху пред дуел на “Алијанц арени”.