ЛИОНЕЛ Меси је мелем за све Барселонине ране. Маестрални Аргентинац је изванредном партијом и са четири поготка у мрежу нашег голмана из Еибара Марка Дмитровића растерао тамне облаке над стадионом "Камп ноу", који су се надвили због афере челника клуба - 5:0 (3:0).

Пре утакмице, која је каснила седам минута пошто није функционисао ВАР систем, навијачи су махали белим марамицама и тражили одлазак председника Ђозепа Бартомеуа. Фанови му, очигледно, нису поверовали да нема везе са плаћањем једној маркетиншкој агенцији да на друштвеним мрежама блати све његове критичаре, чак и Месија.

Да меч 24. кола шпанског првенства протекне у знаку фудбалске лепоте, побринуо се Лео, који се буквално шетао кроз одбрану Еибара. Дриблао је дефанзивце гостију, протурао им лопту кроз ноге и чак је Дмитровић спасао екипу теже катастрофе. Лео је сваки пут код погодака (14, 37, 40. и 88. минут) био сам пред немоћним Марком, а тачку на тријумф је ставио Артур у 88.

Чувар мреже наше репрезентације се нервирао, викао на саиграче, али то није дало никакав ефекат. Меси је са покером голова пресекао мини-пост, пошто на претходне четири утакмице није био стрелац, од 30. јануара и двобоја са Леганесом. У правом моменту је прорадио, будући да Барселону чека пут у Напуљ, где у уторак игра прву утакмицу осмине финала Лиге шампиона.

Данашњисусрет је био прилика и за деби Данца Мартина Брајтвајта, нападача који је мимо прелазног рока дошао међу Каталонце из Леганеса. За само 20 минута уписао је две асистенције и одмах стекао симпатије гледалишта.