Фудбалери Борусије Дортмунд победили су данас Вердер у Бремену са 2:0, у 23. колу Бундеслиге.

Стрелци су били Дан Загаду и Ерлинг Халанд.

Халанду је то девети гол у Бундеслиги од како је у јануару дошао у Дортмунд.

Борусија после победе заузима друго место са 45 бодова, колико има и Лајпциг уз утакмицу мање, а четири мање од водећег Бајерн Минхена.

Вердер је на претпоследњем, 17. месту немачког првенства са 17 бодова.

Борусија Менхенгладбах није успела да се изједначи по броју бодова са Дортмундом и Лајпцигом, пошто је играла 1:1 са Хофенхајмом.

Менхенгладбах је водио и имао шансу да потврди победу, али Аласан Плеа није искористио пенал, па је Хофенхајм у надокнади преко Лукаса Рибеира изједначио и освојио бод.

Фортуна је направила изненађење победом са 2:0 над седмопласираним Фрајбургом.

Келн је резултатом 5:0 декласирао Херту у Берлину.

У последњем мечу дана Лајпциг је на гостовању декласирао Шалке са 5:0.

Гости су повели преко Сабицера већ у првом минуту после асистенције Вернера. На други погодак се чекало до 61. минута када се Вернер уписао у стрелце.  Потом је на сцену ступио Нкунку и са две асистенције - Халстенбергу у 68, Ангелину у 81. и Форсбергу у 89. минуту уписао хет-трик са правовременим додавањима.

Лајпциг је на другој позицији са 48 поена, једним мање од првопласираног Бајерна, док је Шалке шести са 36 бодова.