ПОБЕГЛА је Црвена звезда још два корака у шампионској трци, сада је на плус 13. У карневалској атмосфери, пред више од 25.000 навијача, који су дошли да поздраве новог тренера, црвено-бели су без већих проблема победили Војводину у дербију кола - 2:0 (1:0).

Иако је домаћин био бољи и убедљивији током читаве утакмице, а имао је и олакшан пут до тријумфа после другог жутог картона и искључења Гемовића у 61. минуту, Станковић није био задовољан после меча:

- Морам да будем реалан, морамо доста да радимо, да поправимо много тога, пре свега да стекнемо самопоуздање. Са страхом се не игра фудбал, са страхом боље да га не играш. Треба имати ону ствар па изаћи на терен пред пуну "Маракану" и показати ко си и шта си. Било је добрих, али и много лоших ствари. Не може један момак од 20 година да носи целу екипу, мислим на малог Вељу Николића. Честитам му на утакмици. Сви остали треба много, много да раде да би то изгледало онако како ја хоћу - самокритичан је био нови Звездин тренер.

Црвена звезда је доминацију на утакмици "наплатила" у 18. минуту. После доброг продора Гаврића по левој страни и центаршута, лопта се одбила до Бена који је са петерца десницом гађао под пречку и савладао Роцкова - 1:0.

До краја првог полувремена домаћин је могао бар до још једног поготка. У 22. минуту нови Звездин креатор Вељко Николић је фантастично проиграо Павкова, "избацио" га у зицер ситуацију, али високи нападач није успео да постигне гол што је била потврда да се налази у кризи, пошто баш дуго није затресао противничку мрежу. Осам минута касније Николић није желео да асистира, већ је са ивице шеснаестерца шутирао по земљи. Није имао среће, лопта је погодила стативу.

У финишу првог дела Војводина је имала најбољу прилику, Бојић је проиграо Ђуричина а његов шут пролази поред Борјанове стативе.

Домаћин је успорио у наставку, Војводина постаје све опаснија. Запретио је и Дринчић из слободњака, али су наде гостију скроз потонуле када је у 61. минуту Гемовић поред аут-линије неопрезно фаулирао Николића и због тога зарадио други жути картон. После тога стављена је и тачка на утакмицу. Десни бек црвено-белих Марко Гобељић са око 25 метара је снажним пројектилом затресао мрежу и овим лепим голом отклонио сваку неизвесност.

СТРЕЛЦИ: Бен у 18. и Гобељић у 66. минуту. Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца. 25.816. Судија: Петар Пипер 7. Црвени картон: Гемовић (Војводина) у 61. минуту.
Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 - Гобељић 8, Дегенек 7, Милуновић 7 (од 77. Бабић), Родић 7 - Петровић 7 (од 67. Вулић -) , Јованчић 7 - Бен 7,5, Николић 7,5, Гаврић 7 (од 67. Вукановић -) - Павков 7.
ВОЈВОДИНА: Роцков 6,5 - Стојковић 6, Ђурић 6, Саничанин 6, Деветак 5,5 (од 46. Андрић 6) - Топић 6, Дрничић 6 - Ђуричин 6, Бојић 5,5 (од 64. Ђуришић -), Гемовић 6 - Мркаић 6.
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Вељко Николић (Ц. звезда).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Пре изласка на терен су навијачи Звезде послали јасну поруку песмом "Не дамо светиње".

Нема превише узбуђења на старту другог полувремена. Лалатовић је већ направио измену, ушао је Андрић уместо Деветака.

Војводина је од 62. минута остала са играчем мање. Николић је прошао, Гемовић каснио са уклизавањем и добио је други жути картон.

ГООООЛ - Звезда је дуплирала предност. Гобељић је шутирао са око 25 метара снажно и прецизно и изненадио Роцкова.

Станковић прави дуплу промену. Уместо Гаврића и Петровића у игру су ушли Вулић и Вукановић.

Управо Вукановић прави фаул у нападу, после чега Лалатовић прави и трећу измену Зукић мења Мркаића.

Прави и Станковић последњу промену, Бабић мења Милуновића. У међувремену је Дегенек имао шансу, шутирао је право у Роцкова.

Још једна јавна опомена. Саничанин је каснио са стартом и добио жути картон. Слободан ударац и лош центаршут Вулића, али је лопта отишла у корнер. Вулић се исправио, знатно боље убацио лопту, одбрана Војводине је послала лопту у нови корнер. Бен је покушао комбинацију са Родићем, није било опасности.

Звезда контролише игру и чека крај утакмице. Није било надокнаде. Звезда је остварила победу.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

САСТАВИ ТИМОВА:

ЗВЕЗДА: Борјан - Дегенек, Гобељић, Милуновић, Родић - Петровић, Јованчић - Бен, Гаврић, Николић - Павков

ВОЈВОДИНА: Роцков - Стојковић, Ђурић, Саничанин, Деветак - Топић, Дрничић - Ђуричин, Гемовић, Бојић -Мркаић

Почела је утакмица. На старту Војводина боља. Имала је две полу прилике у првих неколико минута.

Умало аутогол гостију. Слободан ударац за Звезду, Дринчић је желео да врати лопту голману, Роцков је већ кренуо по њу, па је уз мало среће успео да ухвати повратни пас саиграча.

Отворена утакмица за сада. И једни и други нападају и покушавају да угрозе противничке одбране.

ГОООЛ - Гаврић је центрирао, Саничанин веома лоше реаговао и практично асистирао Бену који је сјајним ударцем донео вођство Звезди.

Мало је недостајало да Звезда дуплира предност. Николић је убацио лопту у простор, Павков шутирао, Роцков је добро одреаговао и спречио погодак.

Црвено-бели су ти који имају иницијативу и контролу после поготка. Уз то су навијачи направили сјајну кореографију на северној трибини и тако прославили вођство.

Статива спасила Војводину. Гаврић је добро прошао по страни, гађао даљи угао и погодио стативу. Доста среће за Роцкова.

Два брза жута картона за госте. Ђурић и Гемовић су "пожутели".

Темпо је опао у претходом периоду. Доста прекида на обе стране, без правих шанси.

Бен се опробао са ивице казненог простора, преспора лопта и лак посао за Роцкова. Могла је Војводина до изједначења у надокнади првог дела. Добра акција, Мркаић је шутирао тик поред стативе.