Фудбалери Челсија победили су данас на свом терену Тотенхем са 2:1, у утакмици 27. кола Премијер лиге.

Челси је уписао 13. победу од почетка шампионата и четврти је на табели са 44 бода, док је Тотенхем пети са четири бода мање.

Домаћи тим повео је у 15. минуту голом Оливијеа Жируа. Претходно је Рос Баркли погодио стативу, а Жиру је био на правом месту, натрчао на одбијену лопту и проследио је у гол.

На 2:0 повисио је Маркос Алонсо у 48. минуту прецизним ударцем са двадесетак метара, док је коначан резултат поставио Антонио Ридигер аутоголом у 90. минуту.

Челси је могао и до убедљивијег тријумфа, али је Алонсо у 82. минуту из слободног ударца погодио пречку.

У наредном колу, Челси гостује Борнмуту, док Тотенхем дочекује Вулверхемптон.

Фудбалери Шефилда играли су данас нерешено 1:1 са Брајтоном, у 27. колу Премијер лиге.

Шефилд је тако пропустио прилику да престигне Тотенхем на петом месту које води у Лигу Европа.

Тотенхем је претходно изгубио од Челсија.

Тотенхем је пети са 40 бодова, колико има и Шефилд који је место испод на табели енглеског првенства.

Барнли је са 3:0 победио Борнмут и остао у игри за пето место.

Сада има 37 бодова, један мање од Манчестер јунајтеда који ће имати прилику да заузме пето место.

Саутемптон је са 2:0 био бољи од Астон Виле, док је Кристал Палас резултатом 1:0 победио Њукасл.

У последњем мечу дана Манчестер сити је на гостовању успео да сломи отпор Лестера (1:0). Гол вредан три бода постигао је Габријел Жесус у 80. минуту, само три минута пошто је заменио Серхија Агуера.

Још једном је видео-технологија била у центру пажње. Прво су арбитри одлучили да не досуде пенал код ситуације са Кевином Де Брујеом, да би после сличне ситуације у 62. показали на "креч". Ударац Агуера је одбранио Шмајхел. А, имаће и присталице домаћина шта да кажу, пошто је голман Едерсон остао на терену иако је после неспретне интервенције у главу ударио једног од противничких играча.

Сити је на другом месту са 57 бодова, седам више од трећепласираног Лестера и чак 19 мање од првопласираног Ливерпула који у понедељак игра са Вест Хемом.