"ВАЉКУ" само бод у Сенти и до њега је дошао у самом финишу, из пенала. Везиста Натхо био је прецизан са беле тачке и спречио пораз фаворита: ТСЦ - Партизан 1:1 (0:0).

Када се чинило да ће црно-бели претрпети и пети пораз у овом шампионату, после корнера у 90. минуту, Бабић је гурнуо Павловића у свом казненом простору, што је за судију Лукића било пресудно да досуди једанаестерац за госте. Бунили су се домаћи фудбалери, али то им није ништа помогло. Израелац је нешто касније био неумољив "са креча" и донео бод Београђанима.

Фудбалери ТСЦ остали су на прагу великог подвига. Одиграли су одлично читаву утакмицу, стрпљивио чекали своју шансу и успели да је дочекају у 68. минуту. Слабо испуцавање Павловића омогућило је Лукићу да сам изађе испред Стојковића. Успео је Партизанов голман да скине чист зицер, али је на одбијену лопту натрчао одлични Силађи и са десетак метара ју је лако убацио у мрежу - 1:0.

Ово је била и казна за две одличне прилике гостију неких пет минута раније. Прво је у 62. минуту млади Стевановић одличним дриблингом успео себи да направи одличну шансу, али је прејако затегао левицу и лопта је фијукнула изнад пречке. Одмах затим и Садик је на сличан начин завршио продор, снажан шут десном отишао је превисоко. То су биле две највеће прилике Милошевићевог тима, који није био јуче у свом најбољем елементу.

Црно-бели су били далеко од свог препознатљивог ритма, тешко су долазили до прилика за гол, највише због слабијих издања офанзивних везиста Тошића и Суме. Са друге стране, сем што су одлично парирали, изабраници Золтана Саба умели су из брзих транзиција и да опасно запрете.

У првом полувремену се углавном водила равноправна битка. ТСЦ је показао зашто као домаћин у Сенти није до сада поражен у првенственом мечу. Расположени Силађи је као шило користио брзе контре своје екипе, али су дефанзивци црно-белих, предвођени Павловићем и Остојићем, увек успевали да нађу право решење и спрече већу опасност. Силађи је два пута шутирао, у четвртом па у 29. минуту, али оба пута то нису биле озбиљније претње за Владимира Стојковића.

Партизан је дуго тражио начин како да се наметне, није успевао све док се Садик није пробудио у финишу првог полувремена. Тада су кренуле и квалитетније акције. У 40. минуту млади Стевановић је лепо пробио по левој страни, "бициклицом" се ослободио ривала и лепо центрирао, али је Садиков слабашан ударац главом био лак плен за голмана домаћих Филиповића. Нешто касније, Партизанов шпиц се одлично ослободио свог чувара и онда је из добре позиције уместо шута изабрао да асистира Суми, што није испало добро, па је најповољнија прилика за црно-беле брзо проћардана.

Наставак је донео више узбуђења. Да је Партизан искористио своје две добре прилике, вероватно не би у финишу морао да се задовољава само једним бодом, који ће му додатно отежати првенствену трку.

СТРЕЛЦИ: Силађи у 68. за ТСЦ, а Натхо у 90+1. из једанаестерца за Партизан. Стадион ФК Сента. Гледалаца: 3.000. Судија: Лазар Лукић 6.

ТСЦ: Филиповић 7 - Варга 7, Антонић 7, Бабић 7 - Тумбасевић 7, Милићевић 7, Дуроњић 6,5 (од 67. Ђурић -), Зец 7, Арсенијевић 7 - Силађи 7,5, Лукић 7 (од 88. Галић -).

ПАРТИЗАН: Стојковић 7 - Милетић 6,5, Остојић 6,5, Павловић 6,5 Урошевић 6,5 - Здјелар 6, Натхо 6 - Тошић 5,5, Сума 5,5, Ф. Стевановић 7 (од 81. Лакчевић -) - Садик 6 (од 74. Матић -).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Владимир Силађи (ТСЦ).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

Настављена је утакмица у Сенти. У паузи није било измена ни на једној страни. Нема много узбуђења на старту. Здјелар је добио жути картон у 53. минуту.

Добро убачена лопта, грешка одбране домаћина, Садик излази сам пред голмана, али је Филиповић за нијансу био бржи и успео је да узме лопту испред нападача Партизана

Две добре прилике у кратком размаку. Прво је Силађи снажно шутирао, Стојковић је успео да интервенише. На другој страни одлична шанса за Стевановића који је одлично прошао, шутирао је снажно, али преко гола.

ГООЛ - ТСЦ води. Добра акција домаћина. Лукић је шутирао, Стојковић одбранио, Силађи је пратио ситуацију и сместио лопту у мрежу.

Могао је домаћин да дуплира предност после пар минута. Одлично убачена лопта, Павловић је каснио, али је Арсенијевић изгубио корак и шутирао право у Стојковића.

Партизан је све агресивнији, црно-бели нападају и покушавају што пре да стигну до изједначења. Пробао је Стевановић, али је превише дуго држао лопту, довољно да му је Зец украде.

Слободан ударац за Партизан, убачена лопта, Филиповић реагује, а Матић пада у казненом простору. Тражили су пенал, судија је одмахну руком.

Црно-бели и даље нападају. Домаћин чека шансу из контри. За сада нема опасних ситуација пред головима.

Матић је имао одличну шансу, његов покушај је изблокиран. Уследио је корнер. Велика гужва у казненом простору, Павловић је пао, а судија Лукић показао на "креч".

ГОООЛ - Натхо је преузео одговорност, узео лопту голман је отишао у једну, лопта на другу страну.

Покушали су црно-бели да дођу до сва три бода, али нису успели. Меч у Сенти је завршен без победника.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

САСТАВИ ТИМОВА:
ТСЦ: Филиповић - Варга, Антонић, Бабић - Тумбасевић, Милићевић, Дуроњић, Зец, Арсенијевић - Лукић, Силађи

ПАРТИЗАН: Стојковић - Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић - Здјелар, Натхо -Сума, Тошић,Стевановић - Садик

Први напад је имао Партизан већ у првом минуту. Натхо је добро извео слободан ударац, голман Филиповић је све то пратио и лако интервенисао.

Узвратио је ТСЦ на другој страни, Силађи је шутирао са ивице казненог простора, Стојковић није имао тежак посао.

Партизан је преузео иницијативу. Имали су одличну шансу, убачена лопта за Суму, Филиповић је био на месту.

Судија се ухватио за џеп. Остојић је због играња руком добио први жути картон на мечу. Недуго затим је ТСЦ припретио из слободног ударца, Стојковић је био на правом месту.

Добар покушај Силађија, шутирао је са око 14-15 метара са десне стране искоса, лопта је завршила поред стативе.

Садик се нашао у одличној позицији у петерцу, окренуо се, шутирао, одбрана домаћег тима је спречила већу опасност.

Нема већих узбуђења у претходном периоду. Доста "сецкања" игре са великим бројем фаулова и офсајда на обе стране терена. Голмани немају превише посла.

Стевановић је прошао по страни, центрирао добро, Садик је лоше реаговао и преслабо шутирао главом. Покушао је домаћи тим да узврати брзом контром, тражили су корнер после реакције Урошевића, судија је показао да је гол-аут.

Стојковић је одмах извео лопту, Садик се нашао у одличној прилици, уместо шута је покушао да дода до Суме, па је акција пропала.

Судија је продужио меч за 60 секунди, али се мреже нису затресле. На полувремену нема голова.

На утакмици је и бивши селектор Србије Младен Крстајић.