Српски репрезентативац Филип Костић био је стрелац у убедљивом тријумфу Ајнтрахта против Салцбурга (4:1) у првом мечу шеснаестине финала Лига Европе.

Аустријки шампион је у јануарском прелазном року остао без првих звезда Ерлинга Халанда и Такумија Минамина и то се и те како види у игри Салцбурга, који је у Ајнтрахту после 56. минута губио 4:0.

Јапански нападач Даичи Камада је головима у 12. и 43. минуту наговестио убедљив тријумф Ајнтрахта, да би у 53. минуту млади центарфор постигао хет-трик. Када је три минута касније Филип Костић постигао и четврти гол за домаћина било је јасно да ће гости имати минималне шансе у реваншу, које им је сачувао Хи Чан Хванг поготком из пенала у 85. минуту меча.

Српски репрезентативни везиста Немања Матић био је међу најбољим фудбалерима Манчестер јунајтеда, који су успели да се из Брижа врате непоражени (1:1). Домаћи су повели после 15 минута игре голом Емануела Дениса, да би, испоставило се на крају, коначан резултат меча поставио Ентони Марсијал, који је мрежу ривала затресао у 36. минуту сусрета.

Ајакс је од прошлосезонског највећег и најпријатнијег изненађења у Лиги шампиона, за само неколико месеци дошао на праг завршетка европског пута већ на старту пролећног дела сезоне. Тим из Амстердама је поражен на гостовању од Хтеафеа, нашег репрезентативца Немање Максимовића 2:0.

Добар резултат на гостовању остварио је и Селтик. Шкотски првак одиграо је 1:1 у Копенхагену, који, иако је после првог полувремена био у резултатском заостатку, има за чим да жали. Клуб из Глазгова повео је голом Едуарда у 14. минуту, да би Ндоје у 52. поравнао резултат. Имали су фудбалери Копенхагена сјајну прилику да направе потпуни преокрет, али је у 79. минуту Јенс Стејџ промашио пенал.

Дерби ове фазе у Грчкој је завршен победом Арсенала. Пулени Микела Артете су у Атини славили поготком Лаказета у 81. минуту.

Рома је оправдала улогу фаворита. Савладала је Гент (1:0). Гол вредан предности после првог меча постигао је Карлес Перез већ у 13. минуту.

Волверхемптон је на свом терену декласирао Еспањол. Енглески тим су предводили Дијего Жота и Рубен Невеш. Жота се у стрелце уписао у 13, 67. и 81. минуту, док је Невеш у 52. затресао мрежу.

Леверкузен је пред својим навијачима савладао Порто (2:1). Гости ипак могу да буду задовољни пред реванш пошто су дали гол у гостима и евентуални тријумф “минималцем” у наредном мечу би их одвео даље.

Ренџерс је направио велики преокрет против Браге 3:2 (0:1). Португалски тим је головима Франсерђа и Руиза имао два гола предности. Међутим, Јанис Хаџи, син легендарног Георгеа Хаџија је у 67. смањио заостатак, да би Арибо у 75. минуту изједначио. А, онда је у 82. минуту Хаџи постигао свој други погодак и тако изазвао ерупцију на стадиону и одушевио Стивена Џерарда на клупи.