Лига шампиона се вратила. Домаћини су одбранили своје терене у првим мечевима осмине финала елитног такмичења.

Атлетико је на стадиону “Ванда Метрополитано” савладао првака Европе Ливерпул са 1:0, док је Дортмунд на крилима маестралног Халанда био бољи од Пари Сен Жермена (2:1).

Очекивало се да у Мадриду утакмица буде препуна тактичких замисли. Да ће и једни и други бити задовољни утакмицом без погодака.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Тадић хвалио фудбалере Хетафеа, Шпанци то схватили као увреду

Тако није мислио домаћи тим. Корнер у четвртом минуту, лопта се од ноге Фабиња одбија у идеалну позицију за Саула Нигеза који је шаље иза леђа Алисону.

Ливерпул је кренуо по гол. Тражио изједначење, а мало је недостајало да приме још један. Мората је имао две веома добре шансе, док су Клопови пулени имали само две шансе. Прву преко Салаха главом у 53. минуту, а другу преко Хендерсона у 73. минуту.

До краја промене резултата није било.

Дортмунд је показао зубе богатим Парижанима.На полуврмену у Немачкој, мимо очекивања, није било голова. Такво стање је било на семафору до 69. минута. Тада је највећа нова млада нада ступила на сцену.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Гвардиола негира гласине да иде из Ситија: Остајем и ако испаднемо

Ерлинг Халанд је искористио гужву у казненом простору и уз мало среће матирао Наваса. Није дуго домаћин био у предности. Мбапе је искористио велику грешку одбране, упослио Нејмара којем није било тешко да са неколико метара затресе празну мрежу.

А онда, само 120 секунди касније нова промена. Халанд је мајсторски шутирао, постигао свој други гол и показао због чега су “милионери” желели да га доведу по сваку цену.

Реванш мечеви у Енглеској и Француској су на програму 11. марта.